Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym [FOTO]

0
762

W weekend 29-30 sierpnia po raz dwunasty odbył się Festiwal Otwartych Ogrodów w Zalesiu Dolnym. Jak w tym roku wypadło wydarzenie?

Tegoroczne atrakcje kulturalne w Zalesiu Dolnym zostały zaplanowane między innymi w Kolonii Artystycznej, Bibliotece oraz Domu Zośki. Pomimo burzliwej pogody, organizatorzy nie poddawali się i festiwal odbył się, jak co roku, w świetnej artystycznej atmosferze. Teatr, malarstwo, poezja czy rzeźba to tylko niektóre z dziedzin sztuki, które można było podziwiać w Zalesiu w ten weekend.

Twórcy

W tym roku podczas wydarzenia zagościły prace takich twórców jak: Adam Myjak (rzeźba), Paweł Górski (malarstwo), Gabriela Cichowska (ilustracja), Renata Gołaszewska-Adamczyk (lalka artystyczna), Katarzyna Jezierska-Tratkiewicz (grafika). Wszystkie spotkania z artystami zorganizowano w plenerze z zachowaniem należytych środków ostrożności. Uczestnicy posiadali maseczki oraz przestrzegali dystansu między sobą.

W weekend 29-30 sierpnia po raz dwunasty odbył się Festiwal Otwartych Ogrodów w Zalesiu Dolnym. Jak w tym roku wypadło wydarzenie?
Wystawa Katarzyny Jezierskiej-Tratkiewicz „Błyski i kreski – Okolice w grafice” / fot. Julia Januszyk

Zaczynamy od wystaw

Pierwszego dnia sercem festiwalu stała się Kolonia Artystyczna, gdzie można było zagłębić się w tajniki enkaustyki pod okiem artysty Pawła Górskiego. Kolejną atrakcją był finisaż wystawy ilustracji i obrazów Gabrieli Cichowskiej oraz spotkanie z ilustratorką. W tym samym czasie można było odwiedzić ogród rzeźby Adama Myjaka na ul. Czeremchowej. Sobotni wieczór został uświetniony spektaklem teatralnym „Zrzędność i Przekora” Aleksandra Fredry wykonanym przez Nieformalną Grupę Teatralną z Podkowy Leśnej, to jedyna atrakcja zorganizowana przez twórców spoza Zalesia Dolnego.

W weekend 29-30 sierpnia po raz dwunasty odbył się Festiwal Otwartych Ogrodów w Zalesiu Dolnym. Jak w tym roku wypadło wydarzenie?
Koncert pieśni patriotycznej w Domu Zośki/ fot. Julia Januszyk

Muzyczny akcent

W Niedzielę goście mogli spędzić dzień nieco bardziej aktywnie. Poza możliwością zwiedzania wystaw, wydarzeniu towarzyszyły występy muzyczne.  Pierwszym punktem festiwalu stała się Biblioteka w Zalesiu Dolnym, gdzie można było obejrzeć wystawę o Józefie Wilkoniu. Co więcej kluczem programu stał się koncert Oleny Zhurovej-Tsolki na wiolonczeli przy recytacji wierszy Danuty Orłowskiej. Na miejscu dostępny był również rower bookcrossingowy z książkami do rozdania oraz sadzonki roślin do adopcji w ramach akcji Kultura dla klimatu. Później można było zajrzeć również do ogrodu lalki artystycznej Renaty Gołaszewskiej-Adamczyk. Na koniec dnia na mieszkańców czekały atrakcje w Domu Zośki. W ramach Spotkanie z historią dla uczestników przygotowano gawędę historyczną, koncert pieśni patriotycznej oraz wspólne śpiewanie z harcerzami Hufca Piaseczno. Na wydarzeniu nie sposób było nie poczuć artystycznego ducha Zalesia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z drugiego dnia Festiwalu Otwartych Ogrodów w Zalesiu Dolnym:

 

 

Czytaj więcej: Fisz Emade Tworzywo zagrali na pożegnanie wakacji [FOTO]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię