Nieznani bohaterowie

249

W zeszłym tygodniu odbyła się promocja książki dr Piotra Rytko „Na drodze do niepodległości. Nieznani bohaterowie Czerska i Góry Kalwarii z czasów Wielkiej Wojny”.

Książkę wydało Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku.

– Publikacja miała na celu przybliżenie losów bohaterów, którzy po 123 latach niewoli wywalczyli dla Polski niepodległość. W mojej ocenie upowszechnianie wiedzy o lokalnych bohaterach z okresu I wojny światowej jest niezwykle ważne dla kształtowania postaw współczesnych i przyszłych pokoleń – mówi dr Piotr Rytko. – Zapraszam do lektury książki i poznania bohaterów Czerska i Góry Kalwarii oraz 1. Pułku Artylerii Legionów Polskich, który stacjonował w górskokalwaryjskim garnizonie.

Pięknie wydana książka w twardej oprawie zawiera niesamowite zdjęcia oraz wiele informacji i faktów do tej pory zupełnie nieznanych.

Projekt opracowania i publikacji książki został zrealizowany przez TOnZ Oddział w Czersku w ramach zadania „Nasza ojcowizna. Żywe lekcje historii na zamku w Czersku”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, Gminy Góra Kalwaria, Starostwa Powiatowego w Piasecznie oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział  w Czersku.

Książkę można kupić w TOnZ Oddział w Czersku oraz na stoiskach TOnZ podczas spotkań czy imprez.