Niebieski koncert

3
246

Już za tydzień odbędzie się niezwykły koncert, podczas którego wyświetlony zostanie film zrealizowany w więzieniu.

 

Niebieski Koncert to dwugodzinne widowisko ze świetną muzyką, które ma zwrócić uwagę na problem przemocy domowej w Polsce. A ten jest ogromny – co 40 sekund w Polsce jedna kobieta pada ofiarą przemocy. Rocznie daje to liczbę 800 tysięcy! W dodatku prawa ofiar przemocy w Polsce pozostawiają wiele do życzenia.

Koncert wykona wybitna autorka tekstów i wokalistka, uznawana za jedną z lepszych w Polsce, Joanna Kondrat. To laureatka nagrody głównej im. Anny Jantar oraz nagrody specjalnej radiowej Trójki, przyznanych na 49. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W jego trakcie zaprezentowany zostanie Niebieski Film, który obejrzeć powinien każdy, ale zwłaszcza osoby, które pracują bądź stykają się z ofiarami przemocy domowej.

– Zrealizowany w więzieniu film dokumentalny, w którym sprawcy przemocy domowej obnażają mechanizmy działań, mówią o smaku władzy, prezentują okrucieństwo, z jakim traktowali swoje ofiary. Ich wypowiedzi uzupełnione są komentarzami ekspertów – informuje organizator.

Eksperci, którzy występują w filmie, to Renata Durda, kierowniczka Niebieskiej Linii, ogromny autorytet w dziedzinie walki z przemocą domową, oraz Bogdan de Barbaro, wybitny psychiatra, wykładowca UJ.

– Autorami Niebieskiego Filmu są prowadząca w filmie wywiady ze skazanymi Joanna Kondrat oraz Dariusz Łukawski – dziennikarz, producent telewizyjny i współtwórca m.in. telewizyjnych emisji Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka czy programu Tomasz Lis na Żywo – informuje organizator.

Niebieska Linia objęła dzieło patronatem merytorycznym. Wydarzenie w Piasecznie organizują Gmina Piaseczno, Centrum Kultury, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Koncert odbędzie się w dniu 22.11.2017r., w godz. 19.00-21.00, w Centrum Kultury w Piasecznie, przy ul. Kościuszki 49. Wstęp tylko na zaproszenia z powodu ograniczonej ilości miejsc, ale osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o kontakt tel. 22 756 72 63 w.110, lub mailem na adres Wstęp jest bezpłatny.

3 KOMENTARZE

  1. o wiekszej szmirze dawno nie slyszalem.wspoltworcy filmu to para, ktora znalazla sobie sposob na wyciaganie kasy z budzetu.on dzieki znajomosciom w tvp pcha fame swojej flamy bez talentu.co za cynizm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię