Nie do końca debiutanci

68

Debiutancką płytę pod szyldem ERELES wydali przed rokiem, ale muzycy zespołu publiczności są znani ze współpracy z Kabanosem.

ERELES, rockowe trio z Piaseczna, odnosi sukcesy na muzycznej scenie, koncertuje w wielu miejscach w Polsce, zdobywa kolejnych fanów, a niewielu piasecznian o nim słyszało.

– Koncertujemy od morza po Tatry, a w Piasecznie rzeczywiście jeszcze nie graliśmy – przyznaje menedżerka zespołu Renata Grochowska. – Musimy porozmawiać z Centrum Kultury i zaplanować koncert również w naszym mieście – mówi. ERELES zagrał wspólne koncerty m.in. z zespołem Kabanos, Nocny Kochanek, Farben Lehre, The Analogs czy Closterkeller. Podczas trwającej obecnie trasy koncertowej, w najbliższym czasie będzie ich można usłyszeć na żywo w Warszawie 6 i 7 kwietnia.

Zespół powstał w 2016 roku w Piasecznie. Stanowi go trzech muzyków związanych z Kabanosem: Arkadiusz „Lodzia” Grochowski, Damian „Fons” Biernacki i Marcin „Wicia” Dudzicki. Robocza nazwa RLS (od angielskiego restless legs syndrom – zespół niespokojnych nóg) przyjęła w końcu wersję fonetyczną pod którą występują. Premiera debiutanckiego albumu „Krok odwagi” miała miejsce w marcu ubiegłego roku. Mecenasem była Gmina Piaseczno. Na krążku znalazło się 15 utworów, wszystkie w języku polskim, napisane, zaaranżowane i zrealizowane przez członków trio. Płyta utrzymana w klimacie rock/pop/grunge osiągnęła już kilka sukcesów na polskim rynku muzycznym. Począwszy od pozytywnych recenzji w serwisach muzycznych, a skończywszy na lutowym wyróżnieniu magazynu „Teraz Rock” w rankingu Teraz Najlepsi 2018, w kategorii “Nadzieja Tu”. W styczniu br. zespół został nominowany w dwóch muzycznych kategoriach: Płyta Rocku Antyradio 2018 oraz Przebój Rocku Antyradio 2018 za piosenkę „Prawo Łaski”. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas gali 21 marca.  Od tego czasu grupa zagrała już kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, zdobywając pokaźną grupę fanów. Piosenek zespołu można posłuchać w licznych serwisach muzycznych, m.in. Spotify czy Tidal oraz na Youtube.