Napisz opowiadanie związane z Piasecznem i wygraj nagrody!

0
727

Lubisz pisać? Masz głowę pełną pomysłów? Weź udział w konkursie na opowiadanie, które związane będzie z powiatem piaseczyńskim. 

Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie.

– Wyciągnij pióro, uruchom wyobraźnię, otwórz szuflady z pomysłami! – zachęca Biblioteka Publiczna w Piasecznie. Udział w konkursie mogą wziąć mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego. Nagrody zostaną przyznane w  2 kategoriach wiekowych: młodzież 12-17 lat oraz dorośli (ukończone 18 lat w dniu zakończenia naboru).

Tematyka jest dowolna. Jednak jako, że jest to wyzwanie lokalne, opowiadanie  musi być umiejscowione w powiecie piaseczyńskim oraz w dowolny sposób nawiązywać do biblioteki.

Cenne nagrody dla zwycięzców

Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Główną jest czytnik inkBook Prime HD o wartości 500 zł, a dla pozostałych miejsc karty podarunkowe Empik o wartości 300 zł i 100 zł. Nagrodzeni otrzymają też statuetki i nagrody rzeczowe.

– Na wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie czeka także niezwykła gratka dla początkujących, jak i tych bardziej zaangażowanych pisarzy – warsztaty literackie – zapowiada biblioteka. – Młodzi twórcy (kategoria Młodzież) będą mieli okazję szlifować swój warsztat ze znaną piaseczyńską pisarką Agnieszką Lis – autorką takich powieści, jak “Wigilijne opowieści”, “Widoki”, “Listy góry”, “Pocztówki”, “Pierwsza miłość”, “Alek Pan Parasol”. Nagrodzeni w konkursie Dorośli będą mieli okazję do spotkania na warsztatach pisarskich ze znanym autorem cyklu Jakub Mortka czy nagradzanej powieści “Żmijowisko”- Wojciechem Chmielarzem.

Warsztaty literackie organizowane zostaną po ogłoszeniu wyników. W zależności od możliwości organizacyjnych związanych z pandemią warsztaty będą zorganizowane stacjonarnie w bibliotece lub online.

Opowiadania wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie zostaną opublikowane w formie wydawnictwa okolicznościowego. Zbiór opowiadań będzie dostępny w bibliotekach.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Piasecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię