„Nadbagaż” czyli teatr w walizce

0
149

„Nadbagaż, czyli podręczny przewodnik po Polsce” to pozycja obowiązkowa dla mieszkających w Polsce i dla tych, którzy dawno z niej wyjechali. Niezwykle dobrze zagrany monodram, nostalgiczny, szalenie aktualny i trafiający w punkt.

„Nadbagaż” zabiera widza w emocjonalną podróż. Jego kompaktowa forma, jako że spektakl mieści się w walizce powoduje, że spektakl może być zagrany w każdych warunkach, łamiąc sztywny podział między sceną a widownią. Bohaterka monodramu, po 30 latach wraca do Polski, skąd wyjechała jako małe dziecko. Udowadnia nam, że każdy z nas, codziennie dźwiga jakiś nadbagaż – doświadczeń, przeżyć i marzeń. Co kryje jej walizka? Czy jest równie pojemna, jak pamięć serca? Karolina Miłkowska-Prorok wyciąga z niej różne rekwizyty, z których zbudowana jest jej przeszłość. Krok po kroku odkrywa przed widzami swoją historię – historię dziecka, które nie chciało wyjeżdżać z Polski. Jaką Polskę pamięta to dziecko? Czy po trzydziestu latach odnajdzie swój dom rodzinny? Czy wspomnienie beztroskiego dzieciństwa wytrzyma konfrontację z rzeczywistością? Monodram w wykonaniu Karoliny Miłkowskiej-Prorok podbił już serca amerykańskiej Polonii – został przyjęty owacjami na stojąco w Nowym Jorku, Bostonie, New Jersey i Pensylwanii.
Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Gmina Piaseczno

Wtorek Teatralny: „Nadbagaż” – monodram w wykonaniu Karoliny Miłkowskiej-Prorok.
13 października, godz. 20.00, Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety: 20 zł, do kupienia tylko w przedsprzedaży.

„Nadbagaż, czyli podręczny przewodnik po Polsce” to pozycja obowiązkowa dla mieszkających w Polsce i dla tych, którzy dawno z niej wyjechali.

Czytaj również: Spotkanie autorskie z Anną Seniuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię