Na ścianie malowane

0
293

Tajemnicze symbole i magiczne zwierzęta zdobią ścianę na drugim piętrze Przystanku Kultura. Ich autorką jest Anna Malikowska.

Malowidło ma kilkadziesiąt metrów długości. Zajmuje całą ścianę korytarza na drugim piętrze budynku. Jego wykonanie przebiegało etapami i trwało w sumie dwa tygodnie. Najpierw powstał szkic całości, potem trzeba było wypełnić go kolorami.

– W pracy pomagali mi moi przyjaciele, bez nich trwałoby to jeszcze dłużej – przyznaje Anna Malikowska. – Cieszę się, że miałam tak dużą swobodę i wolność przy realizacji tego projektu. Były przy nim sporo pracy, ale też dużo dobrej zabawy.

Anna Malikowska jest z wykształcenia architektem. Zajmuje się grafiką, malarstwem i projektowaniem wnętrz. W Strefie Kultury, znajdującej się w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym, prowadzi zajęcia z rysunku architektonicznego i mangi.

– Od początku chcieliśmy, żeby to, co powstanie na tej ścianie, było artystycznie i z dużą fantazją wykonane, i co ważne zdecydowanie skierowane do dzieci, których bardzo dużo przychodzi tu na zajęcia – mówi Bogumiła Rososzczuk, kierownik Przystanku Kultura. – Bardzo nam się podoba efekt końcowy. Dociera też do nas wiele pozytywnych komentarzy od osób odwiedzających nasz budynek.