Limboski na Walentynki

0
247

Jedna z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej zaśpiewa 15 lutego w Górze Kalwarii.

Bard z Krakowa to nie jedyny przydomek artysty. Nazywany bywa również niespokojnym duchem, najbardziej oryginalnym i głębokim głosem w Polsce, koncertowym zwierzęciem i chodzącą encyklopedią korzeni bluesa i folku.

Zadebiutował w 2010 roku płytą „Cafe Brumba” z knajpowymi balladami, którą promował utwór „Piosenka dla mężatki”. Był dwukrotnie nominowany do Fryderyków za płyty „Tribute to Georgie Buck” i „Poliamoria”. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu „Must be the music” – wykonanie utworu „Czarny Otello” zapewniło mu miejsce w półfinale. W 2016 roku wydał album „One Man Madness”. Tego samego roku w październiku premierę miała jego najnowsza płyta „W trawie. I inne jeszcze młode”, której patronem został Program Trzeci Polskiego Radia. W 2018 roku wystąpił na festiwalu Męskie Granie.
Ostatnie dwa lata Limboski spędził w Berlinie, gdzie zanurzył się w świecie muzyki klubowej, co dało mu zastrzyk nowych inspiracji. Nowy materiał zapowiada jako połączenie avant popu, elektroniki i rock and rolla. Singiel „Na Statku”, zapowiada jego najnowszą płytę pt. „Ucieczka Saula”, której premiera miała miejsce 25 października 2019 roku.

15 lutego godz.18.00, Ośrodek Kultury, ul. Białka 9, Góra Kalwaria.