Kultura online

0
343

Zamknięte domy kultury i biblioteki nie przestały pracować. Część zajęć odbywa się online a dodatkowo przygotowywane są liczne propozycje edukacyjno-kulturalne, które znajdziemy w mediach społecznościowych.

Od samego początku „narodowej kwarantanny” domy kultury i biblioteki starały się dostosować do sytuacji i w mediach społecznościowych zamieszczać linki do ciekawych propozycji spędzenia czasu w domu. Biblioteki zachęcają do różnych konkursów, oferują swoim czytelnikom darmowe kody do wirtualnych bibliotek z audiobookami i e-bookami. Bibliotekarze proponują też różne aktywności plastyczne, zwłaszcza dla najmłodszych, czytają fragmenty ulubionych książek i zapraszają na wirtualne spotkania z autorami. Warto więc zaglądać na fanpage bibliotek.

Instruktorzy z Centrum Kultury w Piasecznie przygotowują między innymi ciekawe zajęcia dla najmłodszych oraz ćwiczenia dla członków grup teatralnych, tanecznych i muzycznych. Nagrywane są również filmiki, w których pokazywane są eksperymenty, zabawy ruchowe czy plastyczne. Centrum Kultury przybliża też historię miasta, proponuje różne konkursy oraz nagrane spektakle licznych piaseczyńskich grup teatralnych. Na Facebooku oraz kanale YouTube zamieszczane są również filmy związane z Piasecznem lub nagrywane podczas warsztatów. Zaprzyjaźnieni z CK artyści także udostępniają tam swoje koncerty.

Konstancińska Hugonówka postanowiła spróbować realizacji online części zajęć stałych. Pod koniec marca wystartowała grupa Teatrzyki, a od kwietnia w wersji online prowadzone są z zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych i młodzieży, plastyka i rysunek dla dzieci, taniec dla starszej grupy baletowej oraz grup jazzowych oraz nauka gry na pianinie i gitarze. Konstanciński Dom Kultury proponuje również koncerty online, konkursy i warsztaty plastyczne.

Kino Uciecha z Góry Kalwarii z kolei na swoim fanpage’u prezentuje filmy, które były kręcone między innymi na terenie gminy. Dom Kultury wspomina koncerty, występy i festiwale, które odbyły się w ostatnich latach. Promuje też wydarzenia kulturalne i edukacyjne w sieci.

Na Facebooku działa również GOK w Lesznowoli. Mieszkańcy znajdą tam między innymi lekcje z rysunku, warsztaty plastyczne czy kącik czytania bajek. Specjalną platformę mają też uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ośrodek Kultury w Tarczynie proponuje mieszkańcom udział w kilku różnych konkursach. Przybliża też historię miasta oraz ciekawe miejsca uchwycone na fotografiach.

Warto zaglądać na fanpage ośrodków kultury i bibliotek, aby się zainspirować czy dowiedzieć o ciekawych propozycjach kulturalnych dostępnych w Internecie. Tych bowiem jest bardzo dużo. W sieci znajdziemy zarówno udostępnione na szeroką skalę filmy, w tym tegoroczne premiery, liczne koncerty live czy spotkania autorskie. Warto zostać w domu – z kulturą!