Dożynki w rytmie disco polo

0
1137

Oprócz tradycyjnej prezentacji wieńców dożynkowych i dziękczynnej mszy na tegorocznym święcie plonów w Gassach na mieszkańców czekają koncerty, potańcówka i inne atrakcje.

Liczne występy artystyczne, zarówno lokalnych zespołów wokalnych i tanecznych jak i gwiazd disco polo  – zespołów Enjoy i Moment, gigantyczny, liczący 25 metrów, tor przeszkód dla dzieci i dorosłych, miasteczko ekologiczne czy konsultacje i badania lekarskie, to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na mieszkańców podczas tegorocznych dożynek w Gassach 1 września.

Obchody rozpoczną się o godz. 11.45 tradycyjnym korowodem i prezentacją wieńców, po których o godz. 12.00 odprawiona zostanie dziękczynna msza polowa. Część oficjalną poprowadzą starostowie dożynek, którymi w tym roku będą Joanna Kocon i Mariusz Śliwka z Gassów.

Po raz drugi w historii przeprowadzony zostanie także turniej sołectw. Wezmą w nim udział: Cieciszew, Ciszyca, Czernidła, Dębówka, Gassy, Kawęczyn, Kawęczynek, os. Mirków, Obory, Opacz i Parcela. Pięcioosobowe drużyny będą musiały zmierzyć się z rywalami w ośmiu konkurencjach obejmujących m.in.: tor przeszkód, rzut ziemniakiem, bieg z taczką czy zbijanie balonów cepem. Emocji i śmiechu z pewnością nie zabraknie, a na najlepszych czekają nagrody. Wręczone zostaną również wyróżnienia dla „Rolników Roku” oraz dla twórców najpiękniejszych wieńców dożynkowy. Imprezę zakończy zabawa taneczna, która ma się skończyć dopiero po północy.