Koncert na dwie orkiestry

0
242

Ze sceny zabrzmią trąbki, klarnety, puzony i saksofony. Koncert połączonych sił zespołu Air Band i Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej ma być atrakcją muzyczną najbliższego weekendu. Po raz pierwszy zagrają razem.

Koncert zatytułowany „Świąteczne muzykowanie, czyli między nami orkiestrami” odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w Sali Ośrodka Kultury przy ulicy Białka 9. Według planu ma rozpocząć się o godzinie 16.00 i trwać aż trzy godziny. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

– Obydwa zespoły zaprezentują swoje repertuary zaplanowane na ten wieczór, ale co ciekawe, zagrają też część utworów razem i to będzie wyjątkowa sytuacja, której do tej pory jeszcze nie było – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik burmistrza Góry Kalwarii. – Liczymy na to, że to wydarzenie przyciągnie duże grono miłośników obydwu grup. Tym bardziej, że zarówno Air Band jak i Piaseczyńska Orkiestra Dęta grają dużo muzyki rozrywkowej.

Organizatorzy zapowiadają, że podczas koncertu będzie można usłyszeć wiele polskich przebojów, między innymi: „Jesteś lekiem na całe zło”, „Moje serce to jest muzyk”, „Kawałek do tańca” oraz zagranicznych hitów takich jak: „Happy”, „Havana”, „Yesterday” czy „Winds of Changes”.