Kino Uciecha zamknięte

0
1355

Spółka podjęła decyzję o wstrzymaniu działalności kinowej do momentu zniesienia ograniczeń.

Jakiś czas temu na łamach Przeglądu Piaseczyńskiego opisywaliśmy początek nowej ery Kina Uciecha, znajdującego się przy ulicy ks. Sajny w Górze Kalwarii. Miejsce, które powstało prawdopodobnie w 1953 roku, od wielu lat pozostawało w pieczy Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii. W Kinie odbywały się różne specjalne pokazy filmowe, spotkania ze znanymi osobami ze świata filmu (między innymi Wiktor Zborowski, Ewa Bukowska), realizowano tu różne projekty edukacyjne i organizowano koncerty. Okres pandemii zatrzymał działalność kina, a w październiku ukazała się informacja, że będzie ono funkcjonować w zupełnie innej formie.

Kino przejęła firma Reaktywacja, która wyposażyła je w nowoczesny sprzęt. Grano w nim najnowsze hity filmowe takie jak: „Trolle 2”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” czy „Banksterzy”. Mieszkańcy gminy Góra Kalwaria, ale też i całego powiatu piaseczyńskiego, nie muszą już jechać do Warszawy, aby obejrzeć najnowsze premiery. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa oglądanie filmów w Kinie Uciecha chwilowo zostaje zawieszone.

25 procent widowni

– Na skutek ostatnich wydarzeń i wprowadzonych przez władze publiczne obostrzeń, tj. ograniczenia do 25 procent widowni na seansie, spółka podjęła decyzję o wstrzymaniu działalności kinowej do momentu zniesienia ograniczeń. Osoby, które nabyły wejściówki internetowo, proszone są o kontakt telefoniczny z serwisem Biletyna. Przepraszamy za niedogodności – poinformował w swoim komunikacie zespół Kina Uciecha – Reaktywacji.

Pytanie, do kiedy może potrwać przerwa w działaniu kina.

– Zarząd spółki w przesłanym komunikacie wyraził nadzieję na otwarcie kina jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Trzymamy kciuki za powodzenie! – pisze Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii.

Czytaj również: Mieszkańcy chcą serc na nakrętki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię