Kayah, mapping i lasery

0
196

To był koncert na zakończenie lata i jednocześnie impreza z okazji 590. urodzin miasta. W sobotni wieczór 28 września zaśpiewała Kayah. Później wyświetlony został mapping o historii Piaseczna, zakończony pokazem laserów.

Kayah zaśpiewała swoje największe przeboje, które mimo upływu lat nadal mają swoich fanów. Bawiły się przy nich setki widzów. Śpiewali wspólnie z artystką, klaskali w rytm i spontanicznie tańczyli.

Po bardzo energetycznym koncercie został wyświetlony mapping o historii miasta oparty na słuchowisku Wojciecha Letkiego. Słuchowisko „Wycieczka” zostało przygotowane i wydane przez piaseczyńskie Centrum Kultury specjalnie z okazji 590. rocznicy nadania Piasecznu praw miejskich. Występują w nim – jako dziadek i jego wnuk Kuba – Grzegorz Emanuel i Józef Ciechomski. Ostatnią atrakcją zaplanowaną na ten wieczór był pokaz laserów. – Cieszę, się że przyszło tyle ludzi, żeby świętować z nami urodziny naszego miasta – przyznaje Katarzyna Hernik, zastępca dyrektora Centrum Kultury w Piasecznie. – Świetne jest to, że podoba im się zarówno popowy koncert jak i historyczna opowieść.