Hip-hopowcy z Grawitacji podbijają Mistrzostwa Europy IDO

0
311

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, tancerze z Grawitacja Sport Academy mogli zaprezentować się na Mistrzostwach Europy zorganizowanych przez najbardziej prestiżową federację na świecie – International Dance Organization.

grawitacja, szkoła tańca, taniec, hip-hop, piaseczno

Zrobili to w pięknym stylu. Za przygotowanie Mistrzostw co roku odpowiedzialny jest inny kraj, a w 2021 ten zaszczyt przypadł Polsce. To niezwykle renomowane wydarzenie taneczne miało miejsce w Brzegu Dolnym w województwie dolnośląskim, a odbyło się w zeszłym tygodniu (8-11 września).

grawitacja, szkoła tańca, taniec, hip-hop, piaseczno

1300 tancerzy z dziesięciu państw przez cztery dni prezentowało swoje umiejętności. Wśród nich znaleźli się zawodnicy z Grawitacja Sport Academy: Dawid Sundrani oraz Wojciech Bogucki. Podczas Mistrzostw nie mogło zabraknąć trenera hip-hopowców – Mateusza Strzeżka, który kibicował chłopakom i udzielał cennych rad. Grawitacjanie swoje zmagania zaczęli od kategorii hip-hop battle, gdzie musieli zmierzyć się z różnymi stylami występującymi w kulturze hip-hop, a przy tym jak najlepiej się zaprezentować. Dawid i Wojtek poradzili sobie z tym zadaniem świetnie i znaleźli się w ścisłej szesnastce najlepszych, przechodząc tym samym do „bitw” tanecznych. Kategoria ta zakończyła się ogromnym sukcesem naszego zawodnika, po zaciętej walce Dawid Sundrani wygrał hip-hop battle, zdobywając I miejsce oraz tytuł mistrza Europy.

grawitacja, szkoła tańca, taniec, hip-hop, piasecznoDrugi dzień tanecznej rywalizacji okazał się równie pomyślny. Zawodnicy Grawitacji startowali tym razem w kategorii hip-hop solo adult men i wytańczyli fantastyczny finał. Wojciech uplasował się na szóstym miejscu, a Dawid ponownie stanął na najwyższym stopniu podium, stając się tym samym mistrzem Europy w kolejnej kategorii. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i życzymy powodzenia na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Świata.

Czytaj również: Relacja z XVI Jarmarku Piaseczyńskiego – Smaki Dziedzictwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię