Czytasz książki? Kupuj i pomagaj

0
569

W najbliższą sobotę nie lada gratka dla bibliofilów. Na Rynku w Górze Kalwarii odbędzie się II Kiermasz Książki. Wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Druga edycja kiermaszu, który jest wspólną akcją Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Kalwarii oraz Grupy Misja Pomaganie, będzie odbywała się podczas Gminnego Święta Cydru.

– Książki będą sprzedawane przez wolontariuszy z grupy Misja Pomaganie w bardzo atrakcyjnych cenach, od złotówki do maksymalnie ośmiu złotych – mówi Katarzyna Sioćko, pełniąca obowiązki dyrektora górokalwaryjskiej biblioteki.

Poprzedni kiermasz był zorganizowany w trakcie Święta Góry Kalwarii. Wiele osób, wiedząc że środki są zbierane na cele charytatywne, płaciło więcej niż wynosiła wartość wybranych przez nich książek.

– Wtedy udało się zebrać kwotę 2800 złotych, co uważamy za duży sukces. Teraz liczymy na kolejny – dodaje Katarzyna Sioćko. – Trudno powiedzieć, ile już mamy książek na kiermasz. Jest to ogromna ilość, około 40 kartonów, i wciąż otrzymujemy od czytelników kolejne dary.

Bardzo dużo książek dostarczyli do Biblioteki wolontariusze z Grupy Misja Pomaganie. Są to książki w praktycznie każdej tematyce: od romansu i obyczajówki, przez kryminał i historię, do książek dziecięcych i albumów krajoznawczych.