Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół

0
423

Człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać – mówi w kultowym filmie „Wniebowzięci” Zdzisław Maklakiewicz. Oderwij się z nami i odleć w świat filmu! Pierwszy weekend wakacji, 29 i 30 czerwca, w Konstancinie-Jeziornie upłynie pod znakiem kina. W Hugonówce przy ul. Mostowej 15 odbędzie się III Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. Jest on poświęcony popularyzacji dokonań artystycznych Zdzisława Maklakiewicza – aktora, twórcy scenariuszy i ikony polskiego filmu. Równolegle w czasie trwania Festiwalu prezentowane będą filmy z jego udziałem oraz prace konkursowe – obrazy przygotowane przez młodych twórców kina w ramach konkursu filmowego.

W tym roku do konkursu zostały zgłoszone aż 62 produkcje. Ponadto w Hugonówce pokazy filmów Studia Munka oraz prezentacja twórczości przyjaciół Maklaka: Janusza Kondratiuka i Andrzeja Kondratiuka. Nie zabraknie również spotkań, w trakcie których kinomani będą mieli szansę poznać twórców kina, aktorów i autorów literatury opowiadającej o kinie. Gośćmi specjalnymi będą, m.in. aktorzy Iga Cembrzyńska, Olgierd Łukaszewicz oraz reżyser Janusz Kondratiuk.

 

Galę wręczenia nagród Festiwalu uświetni koncert muzyki filmowej Krzysztofa Komedy. Z okazji 50. rocznicy jego śmierci wspaniała pianistka Lena Ledoff specjalnie zaaranżuje mniej znane utwory Komedy, które tworzą oprawę muzyczną filmów prezentowanych podczas Festiwalu (koncert biletowany). Nie zabraknie także kina plenerowego i food trucków. Szczegóły na www.festiwalmaklaka.pl. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.