Dzień Ziemi online

0
524

W środę 22 kwietnia o godz. 18.00 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie online z dr.  hab. Jackiem Pniewskim. Temat wideokonferencji: „Fakty i mity o zmianach klimatycznych”.

Spotkanie będzie poświęcone fizycznym podstawom zmian klimatu oraz wyjaśnieniu wybranych mitów, powszechnych w mediach, także społecznościowych. Oprócz przyczyn, zostaną przedstawione skutki globalnego ocieplenia i zmian klimatu, a także źródła informacji pomiarowych, które upewniają naukowców co do prawidłowej „diagnozy”. W ostatniej części spotkania prowadzący będzie odpowiadał na pytania słuchaczy.

Dr  hab.  Jacek  Pniewski jest zastępcą dyrektora Instytutu Geofizyki UW i popularyzatorem nauki. Doktor nauk fizycznych o specjalności optyka fourierowska i przetwarzania informacji oraz optyka. Autor wielu publikacji naukowych, członek w komitetach i organizacjach krajowych oraz zagranicznych.

Dzień Ziemi, obchodzony rokrocznie 22 kwietnia, uważany jest za największe, ekologiczne święto świata. W tym roku Konstanciński Dom Kultury planował organizację wydarzenia w formie plenerowej. Niestety w związku z panującą epidemią wydarzenie musiało zostać odwołane.  Mieszkańców i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na konferencję „Fakty i mity o zmianach klimatycznych”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię