Dzień Kobiet w rytmie samby i bossa novy

0
325

Wyjątkowy głos Mietka Szcześniaka z towarzyszeniem akustycznych instrumentów. Południowe rytmy i poetyckie teksty. Zapraszamy na koncert Mietka Szcześniaka z udziałem wspaniałych muzyków.
Album „Nierówni” to najnowsza płyta Szcześniaka, ukazała się w listopadzie 2016 roku. Artysta wybrał 11 najważniejszych dla niego wierszy księdza Jana Twardowskiego i skomponował do nich muzykę. Album nasycony jest liryzmem, znajdziecie tam jednak i refleksję i humor… Zamierzenie było proste: podzielić się ulubioną twórczością Twardowskiego, przenosząc jego wiersze z serc do głów i na usta tak, aby można było je śpiewać, tańczyć, śmiać się i płakać. Niewymuszenie i ot – po prostu. Zupełnie jak w wierszach księdza Twardowskiego.
Mietek Szcześniak nagrał 10 solowych, w większości autorskich płyt, wydawanych przez największe wytwórnie płytowe, prezentowanych szeroko w mediach. Otrzymał za nie wiele nagród w kraju i za granicami, gruntując swoją pozycję artystyczną, np. Grand Prix i główną nagrodę na austriackim Festiwalu Intertalent , Złoty Orfeusz, Bursztynowy Słowik i Nagrodę dziennikarzy w Sopocie, Distant Accords Award Miasta Muzyki Nashville, trzykrotnie nagrodzony Fryderykiem – nagrodą polskiego przemysłu muzycznego, kilkukrotnie nagradzany  Złotą Płytą. Ta tzw. kariera trwa nieprzerwanie od przeszło trzydziestu lat, a ciągle pracuje nad nowymi – solowymi i grupowymi projektami, z pasją i
poczuciem misji.

8 marca, godz. 17.00, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. por. Jana Białka 9