Calvary Gospel po raz VII

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W niedziele w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii odbył się niesamowity, energetyczny, koncert gospel, który był zwieńczeniem dwudniowych warsztatów.


Gospel jest rodzajem chrześcijańskiej muzyki, mającej swój początek w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych.
Warsztaty trwały w sobotę, w niedziele była próba, a już wieczorem koncert, który trwał 1,5 godziny. Chórzyści, a wcześniej uczestnicy warsztat, to amatorzy, wielbiciele muzyki wokalnej, a w szczególności gospel.
Warsztaty prowadziły instruktorki i wokalistki gospel, Marsha Otondi i Joanna Wątor. Wykonawcom towarzyszył na instrumentach klawiszowcy pianista Dawid Wysoczyński, a za perkusją zasiadał Stefan Gawłowski. Gościnnie wystąpił wokalista i lider gospel Leye Oladipupo.
Podczas koncertu słuchaliśmy niezwykłych opracowań znanych standardów gospel, świątecznych i nie tylko, znaną polską kolędę w oryginalnym opracowaniu gospel oraz utwór afrykański. Publiczność tańczyła i śpiewała razem z chórem, było radośnie, przyjaźnie i bardzo świątecznie. VIII edycja w przyszłym roku to pozycja obowiązkowa w naszym kalendarzu wydarzeń kulturalnych, nie tylko mieszkańców Góry Kalwarii.

Organizatorem warsztatów i koncertu była Fundacja Promocji i Edukacji Artystycznej PROMOTUS.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama