Baśń z happy endem

W sobotę w Centrum Kultury w Piasecznie wystawiono spektakl „Dziewczynka z zapałkami”.
Fundacja Czynów Niezwykłych działa m.in. na rzecz dzieci z Domów Dzieci w Pęcherach. W 2016 roku zorganizowali turniej, dzięki któremu ośmioro podopiecznych Domów Dzieci mogło wyjechać na młodzieżowy obóz WOW. We wrześniu 2016 roku pojawił się pomysł na kontynuowanie współpracy i tak oto powstało przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena z nowym zakończeniem. Przedstawienie zawita do sześciu miejscowości. Spektakle odbyły się już w Żyrardowie i Radomiu, a w sobotę 21 stycznia także w Piasecznie. W kolejnych tygodniach „Dziewczynkę z zapałkami” zobaczyć będzie można w Skarżysku-Kamiennej, Radomiu i Warszawie. Po występie wszystkie zaproszone dzieci otrzymują świąteczne paczki ufundowane przez fundację Operation Christmas Child, w Polsce znaną pod nazwą Gwiazdkowa Niespodzianka. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny.
W sobotę 21 stycznia o godz. 15.00 w sali Centrum Kultury w Piasecznie „Dziewczynka z zapałkami” została wystawiona po raz trzeci od daty premiery. Na wstępie Fundacja krótko zaprezentowała swoją działalność, następnie powitano gości i zaproszono na spektakl.
– Jestem pewna, że nie będziecie żałować, będziecie wzruszeni i zachwyceni. Będzie pięknie – powiedziała na wstępie Aneta Piliszek, Dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pęcherach.
Aktorami w „Dziewczynce z zapałkami” są prawie wyłącznie podopieczni Domu Dziecka w Pęcherach. Podczas sobotniego przedstawienia w Piasecznie dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty aktorskie i taneczne, a piosenkami zachęciły publiczność do wspólnej zabawy. Nowa wersja znanej baśni przypadła widzom do gustu, o czym świadczyły długie i gromkie oklaski.