Bajki o Piasecznie i zwierzakach Wilkonia

0
551

„Opowieści z Miasta z Piasku” to książka inspirowana miastem, jego legendami, miejscami oraz rzeźbami Józefa Wilkonia.

Gmina Piaseczno przy współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie wydała nową książkę pt. „Opowieści z Miasta z Piasku”. Dedykowana dzieciom książka opowiada o zwykłych i niezwykłych bohaterach, miejscach i zdarzeniach.

– To historie dzieci i dorosłych dziejące się w mieście, którego ulice, skwery i parki kryją ciągle wiele tajemnic – reklamuje wydawnictwo gmina Piaseczno. – Inspiracją do napisania książki były piaseczyńskie rzeźby Józefa Wilkonia i legendy Piaseczna, zaś motywacją do jej napisania – spotkania z dziećmi w ramach warsztatów we Wszechnicy Rodzica w Centrum Kultury w Piasecznie.

Autorki książki – Lidia Iwanowska-Szymańska i Nika Jaworowska-Duchlińska mieszkają na terenie gminy Piaseczno, są tez znane z warsztatów i spotkań, które prowadzą w Centrum Kultury.

Na środę 1 września zaplanowano wieczór autorski promujący wydawnictwo. O godzinie 17.30 w Zakątku Kultury przy ul. Kościuszki odbędzie się spotkanie z autorkami, podczas którego uczestnicy będą mogli otrzymać książkę z autografami. Wstęp wolny.

Czytaj również: Smolik / KEV FOX – 28.08.2021 – Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię