Redakcja

Redakcja

Wyniki badania IPSOS pokazują, że zbyt często używamy urządzeń mobilnych za kierownicą. W dodatku uważamy się za świetnych kierowców, a negatywne cechy przypisujemy innym.

Polscy pracodawcy coraz bardziej doceniają starszych pracowników. I słusznie – mają sporo zalet, są odpowiedzialni, doświadczeni i mogą wiele nauczyć młodszych kolegów.

Z powodu zamknięcia skrzyżowania ul. Geodetów z ul. Wilanowską w Józefosławiu, podjęto decyzję o wyłączeniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Geodetów z Ogrodową oraz zmianie organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu.

Skrzyżowanie ulicy Wilanowskiej z Geodetów zostało zamknięte z powodu budowy ronda turbinowego w tym miejscu.

Kierowcy, którzy objeżdżają to skrzyżowanie wyjeżdżając na Geodetów z Ogrodowej, wskazywali, że należy wyłączyć na tym skrzyżowaniu światła i ustawić pierwszeństwo przejazdu dla Ogrodowej.

- Sygnalizacja świetlna zostanie na stałe przełączona na pulsujące światło “żółte”, natomiast oznakowaniem pionowym zostanie ustawione pierwszeństwo przejazdu na drogach Geodetów i Ogrodowej. Tym samym część wschodnia ul. Geodetów stanie się wlotem podporządkowanym, tak jak ul. Granitowa. Zmiana ta będzie obowiązywać do udostępnienia dla ruchu kołowego budowanego ronda turbinowego - poinformował UMiG Piaseczno.

Zmiana ma nastąpić w poniedziałek 16 lipca, jednak urząd zastrzega, że termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu może ulec zmianie i zależy od firmy, która przygotowuje oraz ma ustawić nowe znaki drogowe. 

Tuż pod Warszawą swoje uroki kryje część historycznej ziemi czerskiej. Dziś to m.in. powiat piaseczyński. Na wolny weekend lub wakacyjną wyprawę polecamy wybrać się właśnie tu i proponujemy skorzystać z roweru. Prezentujemy trzy kierunki na wycieczkę: do Góry Kalwarii i historycznego Czerska, do Konstancina i nadwiślańskich Gassów oraz w kierunku Piaseczna i jego zielonego południa. Do każdego z tych miejsc poprowadzą nas rowerowe szlaki Krainy Jeziorki.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno otrzymała prawie 30 tys. zł dotacji na projekt związany z promocją literatury.

W związku z pojawieniem się w przestrzeni miejskiej rzeźb zwierząt autorstwa Józefa Wilkonia ogłoszono konkurs związany z artystą i jego pracami.

W ostatnią sobotę 30 czerwca po raz pierwszy w Zgorzale odbył się piknik integracyjny pt. Powitanie Wakacji.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama