Atrakcje na weekend 9-11 lipca w powiecie piaseczyńskim

0
1158

Gdzie się wybrać w weekend? Na pokaz iluzjonisty, kino plenerowe, koncert czy spektakl teatralny? W najbliższy weekend sporo się dzieje. Warto skorzystać z bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej na terenie powiatu.

Gmina Piaseczno

W piątkowy wieczór o godz. 21.30 rozpocznie się kolejny seans kina plenerowego na Skwerze Kisiela. „Teraz albo nigdy” to amerykańska komedia romantyczna z 2018 roku w reżyserii Petera Segala. Główną rolę w filmie zagrała amerykańska piosenkarka Jennifer Lopez.

Z kolei w sobotę 10 lipca na Skwerze Kisiela w ramach cyklu MUZYKA NA SKWERACH zagra
BARTOSZ SMORĄGIEWICZ ENSEMBLE. Start o godz. 20.00, wstęp wolny.

Kwartet jazzowy powstał w 2014 roku. Zespół występował m.in. na festiwalu Dreszer Jazz w Warszawie, Strefa ciszy w Łazienkach Królewskich, Dzieżgońskich spotkaniach z Old Jazzem, Muzyczne Piątki w Zgorzelcu, Festiwal Emanacje organizowany przez Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego, Koncertach Promenadowych w Katowicach, Jazz
na Kresach w Zamościu, Międzynarodowy Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Rybniku, Jarmark w Szamotułach, Summer Jazz Festival Kraków. W sierpniu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Hustle & Bustle.

info: www.kulturalni.pl

Gmina Góra Kalwaria

W piątkowy wieczór 9 lipca na Zamku w Czersku zagra Węgierski zespół muzyki dawnej Bordó Sárkány. Jak sam określa gra „średniowieczną muzykę świata”. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

W sobotę 10 lipca na rynku w Górze Kalwarii rusza cykl wakacyjnych imprez pod nazwą Słoneczna Góra. Będzie dużo magii, zabawy i ruchu. Start o godz. 15.00.

Od samego początku pikniku na rynku będą dostępne bezpłatnie: super miasteczko rowerowe, dmuchańce, a także animacje dla dzieci (m.in. malowanie twarzy i zabawy).

O godz. 15.30 na scenie zobaczymy pokaz sztuk walki (klub Tang Soo Do), a godz. 16.00 pokaz akrobatyczny Piotra Bielaka. Ten rowerowy showman był uczestnikiem X edycji programu Mam Talent. Na swoją pasję poświęcił 22 lata treningów. O godz. 17.00 zapraszamy na kolejny wyjątkowy występ – na scenie zobaczymy Piotra Denisiuka, tym razem finalistę Mam Talent, który jest mistrzem iluzji. Co ciekawie – po pokazie będzie wykonywał sztuczki przechadzając się po rynku. O 17.30 wystąpi kolejna szkoła sztuk walki – tym razem capoeiry. Natomiast o 18.00 rozpoczną się warsztaty dla początkujących rolkarzy (sprzęt we własnym zakresie). W trakcie tych zajęć na scenie (o 18.30) nastąpi jak zawsze niesamowity pokaz Formacji Tanecznej Bartek, a po nim o godz. 19.30 moc zaprezentuje Klub Karate Kyokushinkaikan Góra Kalwaria „KIME”. Na zakończenie (o godz. 20.00) zaprosimy rolkarzy na Nightskating, czyli przejazd ulicami miasta.
Kolejne spotkanie z cyklu Słoneczna Góra na rynku już 17 lipca.
Organizatorem imprez jest Gmina Góra Kalwaria.

info: www.gorakalwaria.pl

Gmina Konstancin-Jeziorna

W piątek o godz. 21.30 obok Hugonówki rozpocznie się kolejny seans Kina na Leżakach. 9 lipca obejrzymy film „Na noże”, amerykańską komedię kryminalną w gwiazdorskiej obsadzie.

Koncertowy weekend w Hugonówce

Konstanciński i Dom Kultury przy ul. Mostowej 15 zaprasza na muzyczny weekend. W sobotę, 10 lipca o godz. 19.00 w altanie przy Hugonówce wystąpi zespół Just Play. Usłyszymy klasyczne brzmienie popularnych standardów G. Gershwina oraz delikatne w smaku kompozycje z dziedziny smooth jazz okraszone szczyptą improwizacji. Natomiast w niedzielę, 11 lipca o godz. 17.00 w altanie zagra Soul Juice. Zespół tworzą wokalistka Karina Mrówka, wiolonczelistka Marta Ziarko i gitarzysta Wojtek Stec. Charakteryzuje się „soczystym” brzmieniem oraz bardzo zróżnicowanym repertuarem od jazzu przez blues’a po klasykę rocka. Usłyszymy wiele starych „kawałków”, którym Soul Juice nadał nowe życie. Wstęp wolny, reżim sanitarny. W przypadku złej pogody koncerty odbędą się w sali widowiskowej.

Spektakl dla dzieci „Koty 3”

Dla najmłodszych KDK przygotował plenerowy spektakl „Koty 3”. Przedstawienie odbędzie się 10 lipca o godz. 15.00 w altanie przy Hugonówce. Wesoły i bardzo kolorowy interaktywny spektakl Teatru Gry i Ludzie dla najmłodszych dzieci. W kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im całkiem śmieszne i „wybuchowe” historie. Kto jest ciekawy co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie i czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko, musi to zobaczyć. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi „kocia muzyka”.

fot. www.hugonowka.pl

Słucham Lato – czytamy Różewicza

„Słucham Lato” to letni cykl poświęcony literaturze. W altanie przy Hugonówce aktorzy teatralni, filmowi, ale znani też z ról dubbingowych, słuchowisk radiowych i audiobooków – czytać będą fragmenty dzieł wybitnych literatów z okazji przypadających w tym roku okrągłych rocznic ich urodzin. W niedzielę, 11 lipca o godz. 11.30 poezję Tadeusza Różewicza z okazji jego 100. urodzin przeczytają aktorzy Dorota Gorjainow i Zbigniew Kozłowski.

Plener malarski

Wystawa „Barwy zawieszonego kalendarza” (czynna do 29 sierpnia) nie jest jedynym wydarzeniem w Hugonówce (ul. Mostowa 15), związanym z malarzem Marcinem Hugo-Baderem. Konstanciński Dom Kultury 10 lipca o godz. 15.00 zaprasza na niepowtarzalny plener, w czasie którego będziecie mieli kilkugodzinną możliwość pracy pod okiem artysty! Wyobraźcie sobie malownicze zakątki Parku Zdrojowego, płótna, sztalugi i czas tylko dla Was i Waszej wyobraźni inspirowanej kojącą naturą i twórczością Marcina Hugo-Badera, pełną energetyzujących barw. Udział w plenerze jest bezpłatny, organizator zapewnia sztalugi i płótna. Zapisy mail: (w tytule maila prosimy wpisać „plener z Marcinem Hugo-Baderem”).

info: www.hugonowka.pl

Gmina Tarczyn

W sobotni wieczór 10 lipca w Tarczynie odbędzie się pierwszy tegoroczny seans kina plenerowego. Obok tężni w Tarczynie-Drozdach (dojazd ul. Dolną) o godzinie 21.30 wyświetlona zostanie polska komedia romantyczna „Pech to nie grzech”. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię