Atrakcje na weekend 8-10 października w powiecie piaseczyńskim

0
477

Gdzie się wybrać w najbliższy weekend? Pójść na warsztaty, wieczór improwizacyjny, koncert czy do kina? Oto atrakcje na najbliższy weekend 8-10 października br.

8, 9 i 10 października zapraszamy do gminnego ośrodka kultury przy ul. J. Stępkowskiego 17 w Tarczynie. W ramach współpracy z Teatrem Klasyki Polskiej zapraszamy na spektakl pt. „DOŻYWOCIE” A. Fredry. Bilety w cenie 5 zł do nabycia na stronie https://tok.systembiletowy.pl/ lub przed spektaklem.

Zdj. gok-tarczyn.pl

8 października o godzinie 19:00 zapraszamy na wernisaż Grupy Plastycznej Piaseczno pt. SPAŁA – Spotkajmy się w Tomaszowie. W sali CEM w Piasecznie będzie można zobaczyć 50 obrazów będących relacją artystyczną ze Spały i Tomaszowa. Wystawa jest kontynuacją opowieści. Zapraszamy do Strefy Kultury przy ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie. Wystawa będzie czynna do 31 października.

Plakat wydarzenia Spała. Spotkajmy się w Tomaszowie
Zdj. kulturalni.pl

8 października o godzinie 20:00 zapraszamy na koncert zespołu REAGGUY. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki, które można otrzymać na stronie internetowej. Koncert odbędzie się w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Będzie dostępna również transmisja online dostępna dla użytkowników facebooka na stronie Centrum Kultury.

plakat wydarzenia koncert zespołu reagguy
Zdj. kulturalni.pl

Maluszkowo oraz Strefa Kultury zapraszają na spotkanie z Jesiennymi Bajkami z kliszy (bajki wyświetlane z retro rzutnika) oraz GLOTTOZABAWY z Magdaleną Wojewodą. Bajki z kliszy adresowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z ich opiekunami. Przekazem wspólnych spotkań jest promocja czytelnictwa, ale także integracja pokoleń. Zapraszamy 9 października o godzinie 10:00 do Strefy Kultury przy ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie.

Plakat wydarzenia Jesienne bajki z kliszy
Zdj. kulturalni.pl

9 października o godzinie 10:00 zapraszamy na rodzinne święto latawca, które odbędzie się na łąkach za targowiskiem, na Grapie od strony ul. Wilanowskiej w Konstancinie. To jedna z ostatnich imprez plenerowych w tym roku. Latawce przygotowane przez młodych modelarzy wezmą udział w Zawodach o Puchar Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Dyrektora Biura Mazowieckiej Organizacji LOK.

Święto latawca
Zdj. hugonowka.pl

9 października o godzinie 19:00 zapraszamy na premierę spektaklu grupy teatralnej ad rem. Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji KDK w dniu spektaklu od godziny 12:00. Zapraszamy do KDK Hugonówka przy ul. Mostowej 15.

Ostatnia noc
Zdj. kulturalni.pl

10 października o godzinie 10:00 zapraszamy na miejski spacer historyczny, ulicami Piaseczna. Spacer poprowadzi Stanisław Hofman. Część 1 – Cmentarz Komunalny, zbiórka przy ul. Julianowskiej 27; główne wejście (przy przystanku Piaseczno Julianowska – Cmentarz 01).

Plakat wydarzenia Ulicami Piaseczna. Miejski spacer historyczny
Zdj. kulturalni.pl

10 października o godzinie 14:00 i 16:00 zapraszany na Bajkową Niedzielę, Czarne i Białe – Teatr Pod Orzełkiem. Będzie to poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu „Kabaretu Starszych Panów”. Wstęp kosztuje 15 złotych. Teatr zobaczycie w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

Plakat wydarzenia Bajkowa Niedziela. Czarne i Białe
Zdj. kulturalni.pl

10 października (niedziela) w Górze Kalwarii odbędzie się koncert Orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze pod dyrekcją Jacka Bonieckiego. Tym razem w cyklu Classica Calvaria wraz z orkiestrą wystąpi Zbigniew Raubo pianista, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wstęp wyłącznie z wejściówkami. Wejściówki będą do odbioru w dniu koncertu od godz. 14.00 w hali sportowej przy ul. Białka. Liczba miejsc ograniczona.

Zdj. kulturagk.pl

10 października o godzinie 16:30 oraz 19:00 zapraszamy do KDK Hugonówka do sali widowiskowej na spektakl dla dorosłych. Zapraszamy na spektakl w wyjątkowej Obsadzie! To będzie wieczór tryskający humorem! Zabawne postaci i dialogi to podstawa dobrej komedii, której autorką jest Meggie W. Wrightt. W rolach głównych Magdalena Wołłejko i Lucyna Malec. Bilety w cenie 65 złotych do nabycia w kasie KDK oraz online.

Freda i Zuza - spektakl dla dorosłych
Zdj. hugonowka.pl

10 października o godzinie 19:00 zapraszamy na XIII Międzynarodowy Festiwal Musica Classica na występ Chóru „Con fuoco”. W programie m.in.: W.A. Mozart, J. Rutter, L. Anderson, Kościół pw. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu.

Zdj. kulturalni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię