11 listopada w powiecie piaseczyńskim

0
453

Blisko 100 wydarzeń w Polsce upamiętni 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Czekają na nas wystawy, koncerty czy debaty historyczne. Przedstawiamy wam wybrane wydarzenia z powiatu piaseczyńskiego.

O godzinie 10.00 w kościele pw. św. Anny w Piasecznie odbędzie się msza św. w intencji ojczyzny. Na godzinę 11.00 przy ratuszu zaplanowano uroczystości z udziałem chóru Lira oraz piaseczyńskiej orkiestry dętej. Od południa przez trzy godziny będziecie mogli posłuchać muzyki na żywo w kawiarence niepodległościowej na placu Piłsudskiego 10. Zwieńczeniem uroczystości będzie spotkanie z pieśnią oraz gawęda historyczna prof. Grzegorza Nowika o godzinie 15.45 w sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Zalesiu Górnym.

W Górze Kalwarii obchody rozpoczną się od mszy św. w intencji ojczyzny, która odbędzie się o godzinie 8.30 w Kościele przy ul. ks. Sajny 2. O godzinie 9.30 na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości, przemówienia, złożenie kwiatów oraz występ zespołu URZECZEni, zaś na godzinę 10.00 zaplanowano XXVIII Bieg Niepodległości, którego start będzie obok hali sportowej przy ul. Białka.

W Konstancinie-Jeziornie z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy na widowisko muzyczne „ Jeszcze Polska nie zginęła – Kobiecym Głosem o Niepodległości”. Na konstancińskiej scenie sali widowiskowej o godzinie 17.00 przy ul. Mostowej 15 wystąpią trzy przepiękne głosy. Julita Kożuszek, Dorota Wasilewska oraz Aleksandra Nykowska. Wcześniej tego samego dnia o godzinie 10.00 odbędzie się msza święta w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP przy ul. Piłsudskiego 54.

Przed południem nastąpi złożenie wieńców w miejscach pamięci: o 11.15 przy pomniku ofiar katyńskich przy al. Miłośników Konstancina, o 11.30 przy pomniku żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK im. Bryg. Czesława Mączyńskiego przy rondzie św. Jana Pawła II oraz o 11.45 przy pomniku obrońców Ojczyzny poległych w latach 1918-1921 przy ul. Warszawskiej 23.

Ponadto o godzinie 12.30 rozpocznie się XXX Bieg Niepodległości. Start biegu przy Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77. O godzinie 12.00 zapraszamy wszystkich na piknik historyczny w parku zdrojowym przy KDK Hugonówka.

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Lesznowoli rozpoczną się o godzinie 10.00 uroczystościami przed pamiątkowym obeliskiem przy Urzędzie Gminy w Lesznowoli przy ul. Gminnej 60. 14 listopada o godzinie 19.00 w ramach obchodów rocznicowych odbędzie się koncert Pieśni Legionów Ferajna z Hoovera. Zapraszamy do kościoła p.w. św. Marii Magdaleny w Magdalence przy ul. Ks. Słojewskiego 19.

W dzień obchodów narodowego święta odzyskania niepodległości władze Tarczyna zapraszają mieszkańców do Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. J. Stępkowskiego 17, gdzie w sali widowiskowo-koncertowej im. M. Fogga wystąpi zespół ludowy Tarczynianie, Chór Miasta Tarczyna, Mały Chór Miasta Tarczyna oraz wybrani soliści. Koncert rozpocznie się o godzinie 16.00.

Czytaj również: Drogi do wolności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię