Testy robi więcej kobiet niż mężczyzn

1
1550

Znamy wyniki testów serologicznych prowadzonych w piaseczyńskiej przychodni przy ul. Fabrycznej. Przebadano już ponad 1000 osób.

Od kilku tygodni w piaseczyńskim ZOZ przy ul. Fabrycznej można wykonać odpłatnie testy serologiczne w kierunku przeciwciał anty-SARS CoV2 IgG oraz IgA  (Testy już w Piasecznie). Zgodnie z obietnicą, po przeprowadzeniu 1000 testów kierownik laboratorium analitycznego w piaseczyńskim ZOZ Justyna Marynowska udostępniła nam ich wyniki.

Wśród przebadanych osób było 50 ozdrowieńców, czyli osób, które uzyskały pozytywny wynik w klasie przeciwciał IgG. W tej grupie było 20 osób, które miały wcześniej potwierdzone zakażenie testem genetycznym.

– Otrzymany wynik świadczy więc o otrzymanej 100 % swoistości i czułości użytego testu – mówi Justyna Marynowska. Pozostałe 30 zakażeń przebiegło bezobjawowo, w większości z wysokim mianem przeciwciał.

– Pacjenci zostali poinformowani o możliwości oddania krwi / osocza dla chorych w punkcie poboru w MSWIA w Warszawie – informuje kierownik laboratorium.

Kolejne 39 osób miało dodatni wynik IgA i zostali skierowani do konsultacji lekarskich, aby zweryfikować zasadność badania genetycznego lub izolacji i ponownego oznaczenia za 10-14 dni w oparciu o wywiad epidemiologiczny.

Czytaj także: Testy już w Piasecznie

Znaczne różnice wystąpiły w podziale płci wśród przebadanych osób. Proporcje w przypadku przeciwciał anty-SARS IgA wynosiły 1 mężczyzna na 3,4 kobiety. Warto jednak pamiętać w tej grupie badań było 200 pracowników piaseczyńskich przedszkoli, a to grupa dość mocno sfeminizowana. Jednak tendencja wskazująca na przewagę zainteresowania badaniem kobiet utrzymała się również wśród osób wykonujących test na przeciwciała w klasie IgG. Test wykonał 1 mężczyzna na 1,4 kobiety.

– Pamiętajmy, że 20% wszystkich próbek stanowili pracownicy publicznych przedszkoli z terenu gminy Piaseczno, a więc osoby wykazujące wzmożony dystans społeczny oraz reżim sanitarny ze względu na formę odpowiedzialności wykonywanego zawodu – podkreśla Justyna Marynowska.

Polowy Punkt Pobrań

1 KOMENTARZ

  1. Ehhhh a co to za nowa reguła? Błagam…przeciez wszystko wynika z konkretnej sytuacji. Testy robią w szpitalach jesli objawy są oczywiste, ale przeciez gros ludzi decyduje sie na nie prywatnie, bo ‚nie kwalifikują sie’ wg wytycznych szpitali. W Diagnostyce w głównych miastach w Polsce wykonywane są testy PCR w punktach drive&go-thru. Co wiecej, do testów mozna również domówic zaswiadczenie lekarskie, potwierdzajace ujemny wynik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię