Sanepid apeluje o ograniczenie połączeń telefonicznych

527

Sanepid apeluje o kontaktowanie się ze stacją telefonicznie tylko w sprawach bezpośrednio związanych z zakażeniami. I publikuje najnowsze dane epidemiologiczne.

Każdy, kto próbował się skontaktować z powiatową stacją sanepidu wie, że w ostatnim czasie zadanie to jest co najmniej trudne. Liczba pracowników i ich możliwości w stosunku do ilość zleconych obowiązków w związku z epidemią jest dość spora. Zwłaszcza teraz, kiedy dodatkowo zajmują się opiniowaniem regulaminów, warunków i zaleceń związanych z otwieraniem kolejnych instytucji, np. przedszkoli czy bibliotek.

– Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia – czytamy w komunikacie piaseczyńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. – Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 06.05.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 79/ (13)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 11/ (0)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 294 / (19)
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): /(0)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba):
  62 
  / (1)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): / (0)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 41/(0)