Rekordowa liczba osób na kwarantannie

0
10560

Rekordowa liczba osób objętych kwarantanną i szybko rosnąca liczba zakażonych. Prezentujemy najnowszy tygodniowy raport epidemiologiczny.

Od miesiąca, w związku z tym, że zmiany w codziennych komunikatach sanepidu dla naszego powiatu nie były zbyt wielkie, prezentujemy Państwu raporty tygodniowe. Ostatnie dwa tygodnie, a zwłaszcza 10 dni, to czas bardzo dużych zmian w raportach sanepidu. Podobnie jak przed tygodniem drastycznie wzrosła liczba osób objętych kwarantanną domową. W poniedziałek 1 czerwca jest to aż 468 osób. To rekord od początku epidemii. Warto dodać, że 5 maja kwarantanną objętych było 77 osób i liczby te malały. W ubiegły poniedziałek 25 maja wzrost tygodniowy wyniósł 211 osób, w tym tygodniu przybyło z kolei 228 osób. Jak zapewnia sanepid wzrosty te są związane głównie z objęciem kwarantanną osób przyjeżdżających z zagranicy. W tym wypadku są to głównie pracownicy sezonowi, głównie z Ukrainy. Ale to nie jedyne dane, które w istotny sposób rosną.

Szybko przybywa zakażonych

W ciągu ostatnich dni znacząco wzrosłą też liczba potwierdzonych przypadków zakażeń. W ciągu tygodnia zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono aż u 12 osób. Czy mamy jakieś ognisko zakażenia? Oficjalnie tej informacji nikt nie potwierdza. Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie Joanna Narożniak potwierdziła tylko informację, że wśród osób zakażonych są zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy.

Z kolei wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak poinformowała nas, że testy wykonane trzem pracownikom piaseczyńskich przedszkoli (więcej: Testy w przedszkolach ) dały wynik ujemny.

Szczegółowe dane prezentujemy poniżej.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 01.06.2020 r. w zestawieniu z danymi na godzinę 13.00 w dniu 25.05.2020 r.

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (poprzedni poniedziałek): 486/ (258) – o 228 osób więcej
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (poprzedni poniedziałek) 15/ (13) – o 2 osoby więcej
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 – bez zmian
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (poprzedni poniedziałek): 54/ (52) – o 2 osoby więcej
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (poprzedni poniedziałek): /(0) – bez zmian
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (poprzedni poniedziałek):
  83
  / (71) –  o 12 osób więcej
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (poprzedni poniedziałek): 5/ (5) – bez zmian
 • liczba ozdrowieńców / (poprzedni poniedziałek): 53/(48) – o 5 osób więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię