Tu zaszła zmiana – ulica Jana Pawła II

0
743

W dzisiejszej odsłonie cyklu „Tu zaszła zmiana” zaglądamy na jedną z głównych ulic miasta: Jana Pawła II, która dawniej nosiła nazwę 22 Lipca. 

Ciekawe miejsce w Piasecznie, które ulegało licznym przeobrażeniom na przestrzeni lat. Na początku XX w. była tu jeszcze wieś Wola Piasecka. W 1916 wieś włączono do miasta Piaseczna i powstała ul. Kościelna. Po II wojnie ulica zmieniła nazwę na ul. 22 Lipca. Na zdjęciu z 2016 roku jest ciekawy budynek, który jako jedyny zachował tę nazwę na tablicy adresowej do końca swojego istnienia. Był jakby reliktem przeszłości, bo już od wielu lat ulica nazywała się Jana Pawła II.

Budynek zniknął po zrobieniu tego zdjęcia dość szybko, bo na mapie Google z czerwca 2017 roku już go nie ma, a w tle widać potężne dźwigi. To miejsce przeszło w krótkim czasie znaczną metamorfozę. W kwietniu 2017 roku ruszyła konstrukcja obiektu o nazwie Centrum Edukacyjno-Multimedialne. Powierzchnia użytkowa tego trzykondygnacyjnego gmachu to ponad 11 tys. m2. Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka Pol-Aqua, natomiast biuro Pas Projekt Archi Studio jest autorem projektu architektonicznego.

Czytaj również: Tu zaszła zmiana – skrzyżowanie przy Laminie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię