Konferencja historyczna poświęcona Piasecznu

0
291

Dziedzictwo kulturowe stanowi nieodłączny element, który od wieków kształtował krajobraz Piaseczna. Historycznym uwarunkowaniom kształtującym tożsamość miasta i wyznaczającym kierunki jego rozwoju będzie poświęcona konferencja „Piaseczno miasto historyczne”.

Nieoczywista architektura, zapomniana przez czas sztuka oraz niezwykłe postacie wpłynęły na wygląd centrum miasta – tworząc unikatową przestrzeń, która mimo wielu dokonanych w XXI wieku zmian, nadal zachowuje swój charakter i historię.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta oraz miłośników dziedzictwa kulturowego na II konferencję naukową pt.: „Piaseczno miasto historyczne”, która odbędzie się 5 i 6 listopada.

W piątek 5 listopada wspólnie przeniesiemy się w podróż po XVIII-wiecznym Piasecznie, odkrywając jego zapomniane przez czas tajemnice.

W sobotę 6 listopada zostanie podjęty temat rewitalizacji miasta w początkach XXI wieku. Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz, Zespół Konsultacyjny ds. Dziedzictwa Piaseczna i Centrum Kultury w Piasecznie. Partnerem naukowym jest Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej.

Konferencja odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ul. Jana Pawła II 55. Więcej informacji na stronach internetowych Urzędu Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ze względu na obowiązujące obostrzenia pandemiczne i limity miejsc na sali, zachęcamy do wcześniejszego potwierdzenia uczestnictwa drogą mailową: .

Pobierz program konferencji 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię