Lincz

0
649

Nie będzie sprawy w sądzie, nie będziesz się mógł obronić, gdy urzędnik stwierdzi i roześle do twoich kontrahentów informację, że twoja firma jest nierzetelna.

To najnowszy pomysł rządu PiS. Przedsiębiorcy będą również musieli codziennie przesyłać informacje dotyczące przelewów. Jak sądzę, będzie to musiało bardzo „ucieszyć” wszystkich księgowych, a o ile wzrosną koszty prowadzenia przedsiębiorstwa, nikt nie podaje. A wszystko to w ramach ułatwień i pomocy rządu „dobrej zmiany” dla przedsiębiorców utrzymujących budżet Państwa, a więc i… utrzymujących polityków. Wszystko to dla tych, dzięki którym rząd mógł uruchomić program „500 plus”. Rząd jednak jest głodny naszych pieniędzy, ponieważ wydaje dużo szybciej, niż nasz mistrz sprzed wielu lat, czyli Edward Gierek. Zadłużenie Polski jest gigantyczne, a przecież przedstawiciele rządu niemal codziennie informują nas o swoich wielkich projektach, jak gdyby dysponowali studnią bez dna. Zostało to wielokrotnie sprawdzone w praktyce (ostatnio w Rumunii), obniżenie podatków powoduje zwiększenie napływu pieniędzy do budżetu państwa. Obecny rząd poszedł inną drogą (również sprawdzoną wielokrotnie). Poszedł drogą totalnej inwigilacji, zastraszania i drenażu kieszeni podatnika. Jeśli dodamy do tego niestandardowe działania policji, która ukrywa fakt znęcania się nad aresztantem, czego wynikiem jest jego śmierć, to być może zastanowimy się wreszcie, w jakim kraju żyjemy. Policja staje się coraz bardziej agresywna Co ciekawe nie wyładowuje agresji na bojówkach ONR, ale… na protestujących przeciwko zachowaniom faszystowskim. Minister MSW nie ma sobie NIC do zarzucenia, zarówno w kwestii śmierci na komisariacie, jak i zachowań policji w czasie manifestacji. Rząd poszedł również na wojnę z polskimi kobietami, ograniczając ich prawo do antykoncepcji – właśnie zatwierdzono ustawę o tym, że pigułki „dzień po” mogą być sprzedawane wyłącznie na receptę, co w połączeniu z chaosem w służbie zdrowia praktycznie uniemożliwia stosowanie tych tabletek. Bo, jak powiedział jeden z posłów PiS, (cyt.) „My kochamy polskie kobiety, a w szczególności te nienarodzone”. I to by się zgadzało, tylko… co z tymi kobietami, które muszą żyć w tym kraju?!
Drodzy Czytelnicy, moim zdaniem każdy oburzy się na te przykłady zła, jakie przytoczyłem powyżej, jeśli znajdziecie swojego syna martwego na komisariacie policji, jeśli Wasza córka zostanie zgwałcona i nie będzie mogła nic zrobić z ciążą, jeśli zostaniecie praktycznie zlinczowani przez urzędnika, a Wasz kontrahent zerwie z Wami umowę. Tylko czy naprawdę chcecie czekać, aż coś takiego się stanie, a w tej chwili nie jesteście zainteresowani tymi sprawami, bo Was te tematy męczą i nudzą?! Bo przecież ile razy można mówić o tym, co rząd nam funduje? Otóż nie tylko można, ale i trzeba, bo jest naszym obowiązkiem obywatelskim zwracać uwagę na nieprawidłowości każdemu, kto wypowiada się w naszym imieniu i za nasze własne pieniądze. I smutne, jeśli ktoś nie pojmuje, jeśli nie jest w stanie tego zrozumieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię