Dieta cud

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wiele osób, kiedy uda im się coś osiągnąć, pisze poradnik albo ostatecznie bloga poradnikowo-motywacyjnego. Ja więc napiszę Wam felieton poradnikowy. Siłą rzeczy będzie on skierowany głównie do kobiet. Cóż ja takiego osiągnęłam? A no właśnie schudłam w 2,5 miesiąca 10 kg bez odchudzania się ani żadnej diety. Wiem, jak to zrobiłam i, parafrazując klasyka, powiem.

1. Urodź trójkę dzieci, najlepiej w odstępie 16 miesięcy. Przede wszystkim będziesz miała z czego chudnąć.
2. Jedno z nich koniecznie musi umieć biegać, a pozostałe najlepiej niech raczkują.
3. Wypełniaj swoje obowiązki jako matki i chodź z dziećmi na długie spacery. Jeżeli masz za dużo dzieci, żeby ogarnąć spacer, biegaj za najstarszym dzieckiem po podwórku, najlepiej z bliźniaczym wózkiem.
4. Zacznij robić coś, co ma deadline, np. pisz do tygodnika. Tych 10 minut w ciągu dnia, kiedy wszystkie dzieci śpią w jednym czasie, nie spożytkujesz na jedzenie tylko na napisanie 5 zdań.
5. Dobrze byłoby, gdyby wszystkie Twoje dzieci, a najbardziej to, które już biega, profilem charakterologicznym przypominały Tygryska z Kubusia Puchatka.
6. Kiedy uznasz, że nie dajesz już rady, zapisz swoje najstarsze dziecko do żłobka. 4 dni będą spokojne i pełne wolnego czasu – wszak pod opieką będą już tylko bliźnięta. Tylko potem zamieszkasz w przychodni. Starsze dziecko zarazi te młodsze, a trójka chorych dzieci to jest totalny hardkor. Nie dość, że nie będziesz miała czasu na jedzenie, to jeszcze uzmysłowisz sobie, ile możesz jeszcze znieść.
7. W czasie kiedy zapiszesz dziecko do żłobka, zaangażuj się bardziej np. w pisanie do tygodnika i pisz więcej. Kiedy Twoje dzieci zachorują, uznasz, że w minione wakacje (pod koniec których myślałaś, że już nie dasz rady) naprawdę miałaś urlop, a na jedzenie nie starczy Ci po prostu czasu.
8. Jeżeli wyda Ci się, że Twoje najstarsze dziecko jest już w miarę zdrowe, a Ty jesteś głodna, zmierz mu temperaturę. 38,6 stopni spowoduje, że na pewno stracisz apetyt.
9. Super, jeżeli Twoje dzieci są ciężkie. Moja córka nie jest ciężka, za to synkowie, kończąc pół roku, ważą tyle, co córka kiedy miała 13 miesięcy. No i ona już wtedy chodziła, a im jeszcze trochę brakuje. To ćwiczy biceps.
10. Mycie i odkurzanie podłogi co chwila (bo trójka Twoich skarbów przebywa głównie na podłodze) ćwiczy mięśnie brzucha. Jeżeli jednak urodziłaś tyle dzieci w niecałe półtora roku – to nie wystarczy Twojemu brzuchowi. Potrzebujesz czasu oraz intensywnych ćwiczeń, na które właśnie przestałam chodzić z braku czasu.
11. Efekt jojo występuje tylko po pierwszym dziecku – jeżeli zajdziesz w drugą ciążę.
12. Poza tym przy trójce dzieci i tak nie jeździsz do sklepu tak często jak przy jednym, zazwyczaj więc nie masz zbyt wiele w lodówce. Dzięki temu nie podjadasz.

Część II poradnika może ukaże się, kiedy moje pozostałe dzieci zaczną chodzić i jeszcze zrzucę pozostałe 10 kg.
System ten działa w 100%. Nie zalecam jednak stosować go w domu, ponieważ na pewno niesie za sobą jakieś skutki uboczne, o których jeszcze nie mam pojęcia. Nie polecam również chorych dzieci.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama