Znajdź projekt domu swoich marzeń i nie zbankrutuj – jak kupować taniej materiały budowlane?

0
276

 

projekt domu, materiały budowlane, rosnące ceny, domowe klimaty

Ceny materiałów budowlanych w przeciągu roku wzrosły nawet o 100%. Tak stało się w październiku na przykład z płytami OSB. Bardzo szybko drożeją także izolacje termiczne i rynny, a ogólny wzrost cen wszystkich materiałów budowlanych to aż 22% w porównaniu do zeszłego roku. W takim razie, co zrobić aby zbudować dom swoich marzeń, a jednocześnie nie zbankrutować? Gdzie taniej można kupić materiały budowlane? Co zrobić w obliczu rosnących cen? Podpowiadamy.

Cenowy zawrót głowy

Okazuje się, że inflacja pobiła wszelkie rekordy, a ceny materiałów budowlanych średnio wzrosły o 22%, w porównaniu z zeszłym rokiem. Wystarczy dodać do tego coraz wyższe koszty zakupu działek budowlanych i mieszkań, a także rosnące ceny energii elektrycznej, węgla i ropy, a już można dostać bólu głowy. Okazuje się jednak, że nie wszystko już jest stracone, a ci, którym zależy na budowie własnej nieruchomości wciąż mają szanse.

Rosnące ceny materiałów budowlanych a wymarzony dom

Mimo rosnących cen materiałów budowlanych, wciąż warto walczyć o wymarzony dom dla swojej rodziny. Przede wszystkim osoby, które już wcześniej kupiły działkę budowlaną, mogą czuć się jak prawdziwi zwycięzcy, ponieważ oszczędzili spore kwoty w porównaniu do tego, co na rynku dzieje się obecnie. Po drugie warto pamiętać o różnych promocjach i ciekawych możliwościach oszczędzania. Materiały budowlane da się kupić taniej.

Jak kupować taniej materiały budowlane?

Osoby, którym nie zależy na kosztach, mogą pozwolić wykonawcy na zakup materiałów budowlanych. Oznacza to jednak konieczność przeznaczenia większych kwot na zakupy, a także dopłacenia do tego wykonawcy. W takiej sytuacji i tak można coś zaoszczędzić – wystarczy. poprosić wykonawcę o przynoszenie wszystkich rachunków. Takie rozwiązanie sprawia, że budowlańcy będą bardziej pilnować się w czasie zakupów i nie oszukają inwestora. Warto pamiętać o tym, że duże ekipy budowlane rzeczywiście mogą mieć rabaty w niektórych hurtowniach, jednak nie dotyczy to mniejszych wykonawców. Ta ostatnia grupa może próbować wzbogacić się na naiwności inwestora.

projekt domu, materiały budowlane, rosnące ceny, domowe klimaty

Świetnym pomysłem jest samodzielne szukanie okazji i kupowanie materiałów budowlanych w hurtowniach. Oczywiście wymaga to więcej czasu i wkładu w całą procedurę, jednak sprawia, że można naprawdę sporo zaoszczędzić. Warto zawsze negocjować ceny, próbować dzwonić do różnych hurtowni i rozmawiać bezpośrednio z właścicielem. Może się zdarzyć, że producent będzie sprzedawał swoje towary drożej niż firma detaliczna. Tak samo wygląda sprawa z transportem. Niektóre firmy zapewniają bezpłatny transport materiałów budowlanych, ale za to ogólna cena jest wyższa niż w przypadku tych przedsiębiorstw, które chcą dodatkowej opłaty za transport. Konieczne jest więc dokładne sprawdzenie wszystkich aspektów i rozmowa z właścicielami. Dobrze także poszukać informacji na forach internetowych i grupach w mediach społecznościowych.

Gdzie możesz znaleźć atrakcyjne projekty domów?

Na stronie www.DomoweKlimaty.pl znajdziesz szeroki wybór projektów domów. Architekci starają się tworzyć projekty dla wszystkich, także dla tych, którym zależy na niższych cenach w kontekście budowy swoich nieruchomości. Właśnie dlatego powstała specjalna kategoria domów tanich w budowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię