Zielony Targ w Józefosławiu

0
1292

Świeże owoce, warzywa i zioła to podstawowy, ale nie jedyny asortyment nowego sklepu w Piasecznie. Właściciele Zielonego Targu zatroszczą się również o podniebienia miłośników mięsa i ryb.

O ukrytym pod dachem targowisku pyszności na granicy Piaseczna i Józefosławia rozmawiamy z Łukaszem Strzelczykiem, właścicielem sklepu.

Zielony Targ rozpoczął działalność na początku grudnia, ale doświadczenie w sprzedaży oferowanego w nim asortymentu ma Pan już od dłuższego czasu?

Owszem, od 8 lat prowadzimy hurtownię w Broniszach, gdzie sprzedajemy warzywa i owoce. Oprócz tego prowadzimy hurtownię oferującą mięso na ul. Tanecznej w Warszawie. Do tej pory zaopatrywaliśmy głównie gastronomię, ale zawsze chcieliśmy mieć sklep. Tylko nie było czasu. Covid otworzył przed nami taką możliwość.

Czyli towar trafia do sklepu prosto z Waszej hurtowni?

Tak, dzięki temu możemy klientom zaoferować towar świeży i sprawdzony. Owoce i warzywa, a zwłaszcza warzywa, pochodzą z zakontraktowanych z rolnikami upraw. W sezonie zimowym owoce i warzywa sami importujemy. Mięso trafia do nas bezpośrednio z rozbioru w ubojni, po drodze nie ma żadnych pośredników. Mamy określonego dostawcę ryb czy owoców morza. To pozwala nam oferować produkty świeże i wysokiej jakości.

Jakie jeszcze produkty klienci znajdą na półkach „Zielonego targu”?

Świeże zioła. Okazuje się, że cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Choć trudno w to uwierzyć, sprzedajemy dwa razy więcej kolendry niż natki pietruszki. Hitem są też kiszonki. Tradycyjnie kojarzą nam się tylko z kiszoną kapustą czy ogórkami, tymczasem my oferujemy m.in. kiszoną rzodkiewkę. Poza tym oczywiście mamy szeroką gamę innych produktów spożywczych. I oczywiście świeże pieczywo.

Coś dla wegetarian i wegan?

Naturalnie. Oferujemy wszelkie produkty sypkie, orzechy, bakalie. Stawiamy głównie na produkty ekologiczne i kraftowe. Mamy w ofercie oliwy i oleje z małych manufaktur, miody, sosy czy przetwory. Dużym uznaniem wśród klientów cieszą produkty pruszkowskiej firmy Eterno. Ich dżemy, konfitury czy syropy znikają z półki błyskawicznie. Cały czas też poszerzamy gamę oferowanych przez nasz sklep produktów.

Zakupy można też zamawiać z dostawą?

Tak, oferujemy również dostawę naszych produktów bezpośrednio do klienta. Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, klienci chętnie korzystają z takiej możliwości. Wystarczy złożyć zamówienie telefonicznie. Zapraszamy na zakupy zarówno stacjonarnie, jak i z dostawą.

ZIELONY TARG: ul. Geodetów 10 lok. A, Józefosław, tel. 571 034 318

www.facebook.com/sklepzielonytarg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię