Z pasji do koni i miłości do dzieci

0
1128

W dziwnym roku 2020 dwie dziewczyny nie chciały dłużej czekać z planowanym od jakiegoś czasu wspólnym przedsięwzięciem i uruchomiły szkołę jazdy konnej „Unicorn Academy”.

Jazda konna to jedna z szczególnie zalecanych dzieciom form aktywności sportowej. Jeździectwo pomaga dziecku lepiej się rozwijać, dba o jego kondycję fizyczną i psychiczną, uczy odpowiedzialności a także zbliża do natury. O nowej szkółce rozmawiamy z jedną z współzałożycielek. Monika Sitarska to utytułowana zawodniczka ujeżdżenia i trenerka jazdy na kucach i koniach. W swoim dorobku miała dwa konie Grand Prix. W roku 2004 uzyskała tytuł Mistrza Polski Młodych Koni.

Unicorn Academy-kliknij

 

Skąd pomysł szkoły jeździeckiej skierowanej głównie do dzieci i młodzieży?

M.S.: Zaczęło się niewinnie, od rozmów dwóch zakręconych kobiet o sporcie, dzieciach i roli sportu w życiu dzieci i dorosłych. Ja z końmi jestem związana od kołyski. Rozmowy przekształciły się w marzenia o miejscu, gdzie miłość do dzieci i pasja do koni będą mogły współistnieć. Wizje i marzenia wkrótce zaczęły nabierać realnych kształtów.

szkołę jazdy konnej „Unicorn Academy”.

Szkoła miała powstać już w 2018 roku?

M.S.: Tak, ale nie wszystko szło zgodnie z planem. Na szczęście nasze doświadczenie menadżerskie, trenerskie i sportowe pozwoliło pokonać przeciwności i pod koniec ubiegłego roku byłyśmy gotowe do startu w marcu 2020, ale przyszedł koronawirus i wszystko wywrócił do „góry kopytami”.

Panie się jednak nie poddały?

M.S.: My? Nigdy! Nic nie może nas powstrzymać. To nasza pasja. Dlatego powstało to miejsce. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do „Unicorn Academy” w Siedliskach. Ruszyłyśmy już z kopyta… a nawet z czterech kopyt!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię