Współpraca Dewelopera z Gminą Prażmów na 6+

1
1772

W związku z budową inwestycji „Chojnów Park” pod Piasecznem JDM Deweloper Sp. z o.o. wybuduje kanalizację, nowy wodociąg i doprowadzi światłowód. Czy to możliwe?

chojnów park, JDM Deweloper, kanalizacja, nowy wodociąg, światłowód, deweloper, chojnów, koncepcja, przedsiębiorstwo komunalne, prażmów, stacja uzdatniania wody

JDM Deweloper Sp. z o.o. na jesieni br. rozpoczyna budowę inwestycji „Chojnów Park” w miejscowości Krępa. W całym kompleksie wybudowane zostaną nowocześnie zaprojektowane domy

o powierzchni od 75 do 110 metrów kwadratowych. Koncepcja osiedla Chojnów Park zakłada nie tylko wygodne domy w przystępnej cenie od 5500zł /m2 ale przede wszystkim infrastrukturę dostosowaną do standardów życia w mieście. Co to oznacza dla mieszkańców wsi Krępa?

Spółka wypracowała dwa porozumienia z Wójtem Gminy Prażmów p. Janem Dąbkiem. Regulują one warunki, a także zasady budowy urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, których powstanie jest szczególnie ważne dla rozwoju Gminy Prażmów.

JDM Deweloper sp. z o.o. na wiosnę br. podpisała z Przedsiębiorstwem Komunalnym w Prażmowie Sp. z o.o. umowę o współpracy dotyczącą realizacji inwestycji polegającej na budowie odcinka sieci wodociągowej. W ramach współpracy PK dokona modernizacji SUW Uwieliny.

Co to oznacza dla mieszkańców?

Na mocy porozumienie Deweloper wybuduje nowy wodociąg o większej średnicy, a PK zmodernizuje SUW (Stację Uzdatniania Wody) zapewniając wyższe ciśnienie w obecnym wodociągu.

Kolejna miejscowość w Gminie Prażmów będzie miała kanalizację. Wszyscy doskonale wiemy, że inwestycje dotyczące budowy kanalizacji są niezwykle potrzebne, a przy tym najbardziej kosztowne. Większość wsi i małych miejscowości w Powiecie Piaseczyńskim nie ma kanalizacji. Problemy z przyłączeniem do sieci zaczyna się już kilka kilometrów za Piaseczna. Dzięki zawartej umowie między Deweloperem, a PK, na mocy porozumienia z Wójtem Gminy Prażmów już niedługo powstanie nowoczesna sieć kanalizacyjna we wsi Krępa.

Budowa kanalizacji przechodzi z fazy planowania do wykonania. Kanalizacja to komfort i ochrona środowiska, a dzięki współpracy Dewelopera z Gminą takie udogodnienia będzie mieć coraz więcej mieszkańców gminy Prażmów – skomentował podpisanie umowy Maciej Wywrocki przedstawiciel JDM Deweloper Sp. z o.o.

Budowa sieci kanalizacyjnej odbędzie się w IV etapach. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Mieszkańcy Krępy będą mieli nową kanalizację i wodociąg. Dodatkowo Spółka planuje doprowadzić światłowód, który zapewni szybki dostęp do Internetu. W związku z realizacją inwestycji Chojnów Park zyskają wszyscy mieszkańcy Krępy i okolic. Na terenie otwartego osiedla będzie znajdował się lokal usługowy przeznaczony na sklep spożywczy. Druga połowa lokalu obejmować będzie prywatną część do wyłącznego korzystania przez mieszkańców w tym biuro coworkingowe,

playroom i siłownię. Dodatkowo część działki przeznaczyliśmy na rozległy teren parkowo-rekreacyjny o pow. 7600 m2. z polaną piknikową oraz miejscem do ćwiczenia jogi, a także boiska do siatkówki

i piłki nożnej. Z myślą o najmłodszych zaplanowaliśmy sensoryczny plac zabaw, a ponure miejskie trawniki zastąpimy kwietnymi łąkami. Jest to inwestycja przyjazna zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów jak i singli. – informuje Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Edyta Pacholczyk.

Biuro Sprzedaży: ul. Puławska 45/1, Piaseczno | www.chojnowpark.pl | | 503 503 419

1 KOMENTARZ

  1. Poprosimy także o brakujący chodnik z Krępy do stacji PKP Ustanówek. Wszystkim mieszkańcom i starym i nowym się przyda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię