Testy na Covid-19 w domu lub pracy

0
1295

Nie zawsze mamy możliwość lub czas, by udać się do punktu wykonującego testy w kierunku zakażenia SARS-CoV-2. Rozwiązaniem może być pobranie testu w miejscu zamieszkania lub zakładzie pracy.

Coraz częściej dowiadujemy się o zakażeniu koronawirusem u znajomych lub któregoś ze współpracowników. Dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich, warto sprawdzić czy nie jesteśmy zakażeni. Bardzo wiele osób bowiem przechodzi zakażenie bezobjawowo albo ma objawy przypominające zwykłe przeziębienie. Czasem stan zdrowia, brak czasu lub własnego transportu uniemożliwia wyjazd na test do punktu pobrań. Warto wiedzieć, że testy w kierunku SARS-CoV-2 możemy wykonać w bezpiecznych warunkach domowych.
– Nasi ratownicy medyczni lub pielęgniarze mogą na miejscu wykonać wymazowy test antygenowy, który w ciągu 15 minut da odpowiedź czy jesteśmy zakażeni. U klienta wykonujemy też testy kasetkowe na obecność przeciwciał. Możemy również pobrać wymaz do testu genetycznego RT-PCR, którego wynik pacjent pozna w ciągu 1-2 dni – informuje Sławomir Maciąg z MetroMedica.
Pracownicy wykonujący testy zabezpieczeni są w jednorazową odzież ochronną, a ambulans jest ozonowany po każdym wyjeździe. Testowanie w miejscu pracy grupy narażonych na kontakt z osobą zakażoną pracowników mogą również zamówić pracodawcy. W przypadku testowania większej liczby osób cena jest niższa niż w przypadku wyjazdu do jednego pacjenta. MetroMedica usługę testowania z dojazdem do klienta realizuje na terenie Warszawy i powiatów podwarszawskich.

www.metromedica.pl

tel. 601 340 040

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię