Telewizor gamingowy – wady i zalety

0
198

Dla każdego gracza, od amatora po profesjonalistę, niezwykle ważne są komfort i wygoda. Już dziś możesz sam się przekonać, jak funkcjonują prawdziwi gamerzy. Telewizor gamingowy to prawdziwy hit, który zapewni Ci niezapomniane wrażenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gamingowego telewizora?

Każdy z nowoczesnych modeli telewizorów posiada istotne funkcje i cechy, które spodobają się zarówno graczom profesjonalnym oraz amatorom. Niektóre z nich są mniej standardowe, a inne znajdziesz w praktycznie każdym modelu. Czy telewizor gamingowy jest w stanie zastąpić klasyczny monitor? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, ponieważ dla każdego gracza zestaw innych cech ma znaczenie. Z pewnością ważny jest Input Lag, czyli opóźnienie wyświetlanego obrazu. Jeżeli Input Lag będzie duży, to Twoja rozgrywka będzie utrudniona. Twoje reakcje na pojawiające się na ekranie niebezpieczeństwa będą spowolnione, co w dużym stopniu może odpowiadać za późniejszy słaby wynik. Kolejnym plusem gamingowych telewizorów jest ich wysoka rozdzielczość. Telewizory Samsung 65 cali zapewniają najwyższej jakości obraz. Dzięki niemu nie tylko poprawi się całość wyświetlanej na ekranie rozgrywki, z pewnością zauważysz znaczną różnicę w detalach i szczegółach. Nowoczesne telewizory gamingowe pozwolą na poprawę jakości grafiki w oficjalnej grze, dzięki czemu Twoje stare, ale uwielbiane produkcje przestaną kurzyć się na szafce.

Temu warto przyjrzeć się dokładniej – telewizor gamingowy

Warto zwrócić uwagę na HDR. To istotna cecha wszystkich gamingowych telewizorów. Co to takiego? Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu, kolory i barwy w grze wyglądają niezwykle realistycznie. Cienie i promienie słońca, krople deszczu i śniegu wydają się naturalne. Z pewnością poprawi to jakość rozgrywki i pozwoli czerpać z niej większą przyjemność niż dotychczas na laptopie bądź monitorze komputera. Świat z Twojej ulubionej gry możesz zobaczyć w jeszcze lepszej, nowej odsłonie. Różnica w obrazie z HDR a bez niego jest naprawdę ogromna. To kolejny powód, aby zakupić specjalny telewizor gamingowy. Telewizor Sony 55 cali świetnie się sprawdzi w tej roli. Kolejnym aspektem, na który gracze powinni zwrócić uwagę, jest częstotliwość odświeżania. Im jest ona wyższa, tym lepiej. To właśnie ona zapewnia płynność obrazu i wyświetlanej gry. To szczególnie przydatne w grach militarnych, wojennych oraz wyścigowych. Jeszcze płynniej działająca gra zapewni większą rozrywkę na długie godziny. Nowoczesne telewizory Samsung 32 cale świetnie sprawdzą się jako podstawa wyposażenia każdego profesjonalnego gracza.

Niezbędne dodatki, na których zakup musisz być gotów

Znacznym minusem, jeśli chodzi o telewizory gamingowe, będzie potrzebny zewnętrzny system audio. Aby nadać grze odpowiedniego realizmu i czerpać pełną przyjemność z grania w nią, najwyższej jakości dźwięk będzie szczególnie istotny. W dzisiejszych czasach telewizory są wyposażone w dobrej jakości głośniki, jednak dla graczy może to okazać się za mało. Dokupienie dodatkowego sprzętu może okazać się niezbędne. Szczególnie ważne będą tutaj soundbary. To zewnętrzne, niewielkie głośniki, które znacząco poprawiają jakość dźwięku. Dodatkowo, aby sprawnie porozumiewać się z kolegami w grze, potrzebne będą słuchawki z wbudowanym mikrofonem, który pozwoli Ci na sprawną komunikację. Jeżeli chcesz odnosić jeszcze większe sukcesy w swojej ulubionej grze, z pewnością nie obędzie się bez dodatkowych zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię