Teamwork- szkoła inna niż wszystkie

0
778

Po drugiej stronie Wisły (przez most południowy – rzut beretem) wyrosła niedawno ciekawa placówka edukacyjna: kameralna i chyba alternatywna dla okolicznych. Mowa tutaj o Teamwork School w Józefowie nad Świdrem. Co takiego wyróżnia nową szkołę na tle innych, prywatnych placówek pytamy właścicielkę i dyrektorkę szkoły Małgorzatę Kłosowicz.

Małgorzata Kłosowicz: Starałam się stworzyć miejsce inne od wszystkich: kameralne, z estetycznym wnętrzem, ze zdroworozsądkowym podejściem do nauczania, bez niepotrzebnego napięcia, a jednocześnie zapewniające zdobycie gruntownej wiedzy i kompetencji na miarę XXI wieku.

Jak to możliwe?

Dobre pytanie. Możliwe – mamy przecież świetnie wykształconych nauczycieli, trzeba tylko dać im szansę rozwinąć skrzydła np. poprzez ograniczenie szkolnej biurokracji do minimum, autonomię i odpowiednie narzędzia pracy.

Zgadzam się. A skąd pomysł na szkołę?

Cóż, chyba z niezgody na to, co się dzieje ogólnie w oświacie.

Jak w takim razie udał się ten i ubiegły rok?

W tym roku „wypuściliśmy” już pierwszych maturzystów. Trzymamy kciuki i spodziewamy się naprawdę dobrych wyników, bo stworzyliśmy wręcz perfekcyjne warunki do zdobywania wiedzy i umiejętności: kameralne grupy; zindywidualizowany tok nauczania, przyjazne i estetyczne otoczenie. Przed nami egzamin ósmoklasisty i egzaminy końcoworoczne dla grup tzw. edukacji domowej.

W Teamwork School odwołujecie się Państwo do edukacji fińskiej, znanej ze spektakularnych osiągnięć nie tylko na tle Europy, ale i na świecie. Czy w najmłodszych klasach też zamierzacie opierać się na systemie naszych północnych sąsiadów?

W klasach I-III postanowiliśmy jednak odnieść się do tzw. Planu Daltońskiego.

Cóż to takiego? Czy możemy prosić o doprecyzowanie?

Oczywiście. Plan Daltoński to znana i ceniona metoda pracy z najmłodszymi. Zakłada m.in. naukę poprzez wizualizację programu i zadań, systematyzowanie, przewidywalność. Dziecko pracuje we własnym tempie stosownie do rzeczywistych umiejętności; jednocześnie uczone jest współpracy i odpowiedzialności. Od początku wdrażane jest też do polegania na sobie. Chodzi o to, aby przygotować dobrą bazę na dalsze etapy edukacji.

Brzmi obiecująco.

Jak najbardziej. Zapraszamy kandydatów/kandydatki do zerówki i pozostałych klas szkoły podstawowej oraz liceum. Mamy najlepszą w okolicy kadrę. Jako jedyna szkoła w okolicy jesteśmy placówką neutralną światopoglądowo. Liczę na podbicie nowego rynku Piaseczna i okolic.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również. Serdecznie pozdrawiam.

Ul. Parkowa 4, Józefów

Tel.  791 024 562, 22 299 44 50

www.teamworkschool.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię