Soczewki, które zmienią twój kolor oczu

0
268

Ludzkie tęczówki mogą przybierać różne barwy. Najpopularniejszym kolorem oczu występującym w populacji ludzkiej jest kolor brązowy – ma go około 70-90% ludzi, w zależności od rejonu zamieszkania.

Kolor naszych tęczówek jest uzależniony od kilku czynników. W dużej mierze odpowiada za niego genetyka (dziedziczenie), jak również rodzaj i ilość pigmentu melaniny. Zmiana naturalnego wyglądu oczu to marzenie wielu osób. Chyba każdy z nas choć raz zastanawiał się, jak wyglądałby z innymi kolorem tęczówek. Czy taka zmiana jest możliwa? Oczywiście, że tak. Jednym z bezpiecznych i całkowicie nieinwazyjnych sposobów aby wprowadzić taką odmianę jest zastosowanie kolorowych soczewek kontaktowych.

Jak zmienić kolor oczu? Poznaj kolorowe soczewki!

Osoby, którym marzy się podkreślenie naturalnej barwy oczu lub całkowita zmiana ich koloru wcale nie muszą umawiać się na zabieg w salonie medycyny estetycznej. Aby zmienić kolor oczu, przykładowo z niebieskiego na zielony, nie trzeba wykonywać żadnych operacji plastycznych. Obecnie medycyna stwarza również inne możliwości. Całkowicie bezbolesną i łatwą zmianę barwy tęczówek umożliwiają kolorowe szkła kontaktowe. Takie szkła mogą być noszone zarówno przez osoby z całkowicie zdrowymi oczami, jak i te posiadające wadę wzroku. Dla osób, które pragną tylko zmienić kolor tęczówek, lecz nie mają wady wzroku przeznaczone są kolorowe soczewki kontaktowe kosmetyczne, czyli takie o zerowej mocy optycznej (popularnie nazywane zerówkami). Z kolei osoby z wadami wzroku mogą zmienić kolor oczy soczewkami kolorowymi korekcyjnymi, posiadającymi takie same właściwości jak zwykłe szkła kontaktowe. Soczewki kontaktowe kolorowe są niedrogie i łatwo dostępne, zatem dają możliwość zmiany wyglądu każdemu, kto tylko ma na to ochotę.

Kolorowe soczewki kontaktowe: niebieskie, zielone, czarne, fioletowe…

Soczewki zmieniające barwę tęczówek można podzielić na trzy rodzaje. Pierwsza grupa to szkła podkreślające naturalny wygląd oczu, które tylko nieznacznie zmieniają kolor tęczówki, pogłębiając go i uwydatniając. Odmienny efekt dają szkła zupełnie zmieniające odcień oczu – takie soczewki potrafią diametralnie wpłynąć na wygląd tęczówek. Są one rekomendowane wszystkim, którzy chcieliby całkowicie zmienić kolor swoich oczu, np. z jasnych na ciemne. Wśród dostępnych modeli soczewek możemy znaleźć też naprawdę szalone i niecodzienne wzory, jak kocie oczy, oczy zombie czy oczy wampira, które sprawdzą się przy okazji Halloween czy karnawału.

Kolorowe soczewki do oczu – jednodniowe i nie tylko

Soczewki zmieniające kolor oczu to jeden z najtańszych i ogólnodostępnych sposobów na zmianę wizerunku. Odmiana koloru oczu soczewkami kosmetycznymi jest szybka, łatwa i całkowicie bezbolesna. Kupując soczewki możemy zdecydować, czy chcemy zakładać je jedynie okazjonalnie, czy też nosić na stałe. Jeśli zależy nam na wprawieniu w zdumienie znajomych na imprezie, wystarczy sięgnąć po produkty jednodniowe. Zakładamy je tylko raz, a wieczorem wyjmujemy i po prostu wyrzucamy do kosza. Soczewki jednodniowe zapewniają optymalne nawilżenie oczu, a przy tym nie wymagają żadnej dodatkowej pielęgnacji. Jeżeli natomiast potrzebujesz soczewek, które będziesz mógł nosić przez dłuższy czas, możesz wybierać spośród szerokiego asortymentu szkieł kolorowych wielokrotnego użytku, wśród których najpopularniejsze to miesięczne.

Soczewki kolorowe – bezpieczeństwo użytkowania

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy soczewki umieszczane bezpośrednio na rogówce są bezpieczne. Kolorowe szkła kontaktowe są dostępne w prawie każdym renomowanym salonie optycznym – zarówno stacjonarnie, jak i w sprzedaży internetowej. Są to produkty przebadane posiadające odpowiednie atesty i spełniające rygorystyczne normy jakości. Soczewki kolorowe, podobnie jak wszystkie inne typy szkieł kontaktowych, zakupione w zaufanym salonie optycznym czy profesjonalnym sklepie internetowym (np. swiatsoczewek.com) zapewniają pełne bezpieczeństwo użytkowania. Warto dodać, że kupowanie soczewek online jest doskonałym pomysłem również z uwagi na dużo niższe ceny niż u stacjonarnego optyka. Jeżeli zdecydowałeś się nosić szkła wielokrotnego użytku musisz pamiętać o ich codziennej pielęgnacji. Szkła po wyjęciu z oczu należy oczyścić i zdezynfekować w przeznaczonym do tego celu płynie pielęgnacyjnym, a następnie przechowywać w specjalnym pojemniczku. Przestrzeganie zasad higienicznego użytkowania i przechowywania soczewek daje gwarancję pełnego komfortu noszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię