Smartfon z dobrym aparatem – jaki wybrać?

0
169

Współczesne telefony trudno porównywać z tymi, jakich używaliśmy jeszcze kilkanaście lat temu. Teraz urządzenia te służą nam nie tylko do komunikowania się ze światem, ale też choćby do robienia zdjęć. I to nie byle jakich, bo najnowsze propozycje od producentów takich jak Samsung, Xiaomi czy Apple śmiało mogą zastąpić aparat cyfrowy.

Uwielbiasz robić zdjęcia i zależy Ci na tym, by ich jakość była jak najwyższa? Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking smartfonów, które warto kupić właśnie ze względu na aparat. Przedstawiamy top 3 telefony z dobrym aparatem.

Rodzina Samsung Galaxy S21

Galaxy S21 i S21+ z najnowszej serii od Samsunga wyposażone zostały w potrójny system aparatu z tyłu oraz kamerkę do selfie 10 MP z przodu. Aparaty zapewniają świetną jakość zdjęć nawet przy kiepskim oświetleniu. Jeszcze więcej do zaoferowania ma Model Ultra, który ma aż cztery obiektywy z tyłu, laserowy autofocus i stukrotny zoom hybrydowy. Zdjęcia robione modelem Samsung S21 Ultra śmiało mogą konkurować z fotografiami zrobionymi lustrzanką. Nawet wprawne oko fotografa może mieć problem rozróżnić, które zdjęcie zrobione zostało jakim sprzętem.

Cena: od 3 770 zł do 6 830 zł.

Xiaomi Mi 11

Mi 11 to flagowiec marki Xiaomi, w którym zastosowano potrójny aparat z sensorem głównym oferujący rozdzielczość 108 megapikseli. Co prawda w porównaniu z młodszymi braćmi Mi 11 ma mniejszą liczbę aparatów z tyłu, ale za to posiada dwie dodatkowe matryce, dzięki którym może zaproponować wyższą jakość. Warto jeszcze dodać, że propozycja chińskiego producenta ma możliwość nagrywania filmów 8K. Ze względu na zastosowane w Xiaomi Mi 11 aparaty model ten znajduje się w ścisłej czołówce smartfonów, które robią naprawdę dobre zdjęcia.

Cena: od 3 830 zł do 3 990 zł.

iPhone 12

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również najnowszej propozycji od marki Apple, która ma zarówno zagorzałych zwolenników, jak i ostrych przeciwników. W podstawowym modeli iPhone 12 znalazł się system dwóch aparatów, który ma świetny tryb nocny i HDR. Zarówno obie matryce, jak i aparat do selfie mogą nagrywać filmy w standardzie 4K. Osoby mające nieco większe wymagania względem aparatów mogą wybrać model iPhone 12 Pro albo iPhone 12 Pro Max i cieszyć się aparatem składającym się z trzech obiektywów 12MP szerokim ze światłem f/1.6, szerokokątnym ze światłem f/2.4 oraz teleobiektywem, który oferuje jeszcze więcej możliwości.

Cena: od 3 290 zł do 7 980 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię