Rynek nieruchomości opiera się epidemii

0
1991

Skutki epidemii rynek mieszkaniowy na razie odczuł dość łagodnie. Szybko ujawniły się jednak nowe tendencje w zainteresowaniu klientów. Własne mieszkanie to marzenie wielu z nas. Planując założenie rodziny czy chociażby chcąc się usamodzielnić, na liście priorytetów pojawia się mieszkanie czy dom.

W czasie epidemii rząd nie zamknął placów budowy, więc kontynuacja prowadzonych już inwestycji mogła się odbywać bez większych przeszkód. Dobra sytuacja płynnościowa największych deweloperów i ich elastyczność w odpowiedzi na dynamiczne zmiany popytu pozwalają przypuszczać, że nie należy oczekiwać znaczących promocji cenowych. Dostępność kredytów hipotecznych również nie została zamrożona, a banki ograniczają się do zaostrzenia wymogów dotyczących wkładu własnego oraz bardziej konserwatywnego liczenia zdolności kredytowej dla pracowników niektórych branż. Ani poprzedni kryzys, ani obecne spowolnienie gospodarcze nie zmieniają faktu, że nieruchomości mieszkalne są atrakcyjną alternatywą inwestycyjną w porównaniu z innymi klasami aktywów. Warto wspomnieć, że dzisiejsza sytuacja ekonomiczna wielu potencjalnych kupujących jest już znacznie bardziej klarowna. Dodatkowo obserwujemy w ostatnim czasie luzowanie polityki kredytowej banków, które ponownie otwierają się na rynek nieruchomości. Można spodziewać się zatem, że popyt na mieszkania powoli wraca.

Kupujemy mieszkanie

Epidemia i związany z nią okres izolacji w domach wpłynęły na zmianę zainteresowań, jeśli chodzi o powierzchnie lokali. Jeszcze na początku bieżącego roku dużo łatwiej było sprzedać małe mieszkanie w centrum miasta. Społeczna izolacja zmieniła nasze przyzwyczajenia i pokazała, że dom musi nam zapewnić znacznie więcej niż miejsce do spania. Zwłaszcza, gdy spędzamy w nim 24 godziny na dobę. Zgodnie z danymi GUS, w 2008 roku deweloperzy oddawali do użytku mieszkania o średnim metrażu 70 m², a w 2019 roku było to przeciętnie tylko 60-62 m². Natomiast już w kwietniu tego roku widać odwrócenie trendu i porównywarki ofert nieruchomości odnotowały zainteresowanie lokalami średnio o 20 m² większymi niż w marcu.

Poniżej prezentujemy wybrane oferty mieszkaniowe z powiatu piaseczyńskiego i okolic:

Budynek Residence IV to kameralny projekt deweloperski o podwyższonym standardzie zlokalizowany na granicy Piaseczna i Starej Iwicznej przy ul. Nowej 17. Budynek wielorodzinny, trzypiętrowy z garażem podziemnym, ogródkami przydomowymi, komórkami lokatorskimi i windą.

Położone tuż przy południowej granicy Warszawy. To lokalizacja, która pozwala na komfort spokojnego życia na przedmieściach – z dala od zgiełku i tłoku, nie zmuszając jednocześnie do kompromisów – wszystkie udogodnienia znajdują się bowiem w zasięgu kilkuset metrów, a do biznesowego centrum stolicy dojedziemy już w 7 minut!  

Wymarzone, własne „M” w spokojnej okolicy, najlepszej jakości materiały i przystępna cena to przesłanki, czyniące Zielone Zamienie przystanią tak dla singli, jak i rodzin z dziećmi.

Inwestycja będzie zamknięta i ogrodzona w bezpieczny sposób. Ze szczególną starannością podeszliśmy do rozwiązań techniczno-funkcjonalnych. Każdy element wykończenia wnętrza jak  zewnętrza został starannie przemyślany i zaprojektowany.
Dołożyliśmy wszelkich starań by nasz budynek stanowił wyjątkowe miejsce dla wymagających i świadomych klientów.

Kupujemy dom

Kupując dom, możemy liczyć na większą przestrzeń i mniejsze ryzyko konieczności mieszkania z uciążliwym sąsiadem za ścianą. Wiele osób zainteresowanych jest własnym kawałkiem ogródka i lokalizacjami sąsiadującymi z terenami rekreacyjnymi. Te cechy powodują, iż coraz popularniejsze i niejednokrotnie korzystniejsze cenowo wydaje się kupno domu.

Poniżej prezentujemy wybrane oferty z powiatu piaseczyńskiego i okolic:

Położona w zielonej części Józefosławia tuż przy Rezerwacie Lasu Kabackiego – Kabacka Przystań Gardens, to cichy azyl zaprojektowany jako idealne miejsce dla rodzinnego życia. To wyjątkowe miejsce do życia przy zachowaniu wszystkich zalet wynikających z miejskiej lokalizacji.

Cała inwestycja to 29 budynków jednorodzinnych dwulokalowych, w których znajdzie się łącznie 58 kultowych mieszkań. Posiadamy dwupoziomowe mieszkania o powierzchni 75 m² z przynależnymi ogródkami oraz większe – 81 m² z balkonami i pięknym widokiem na aglomerację warszawską.

Okolica zachwyca urokami natury a infrastruktura drogowa, oświatowa i zaplecze handlowe dają świetne warunki do życia codziennego. Widne domy, wybudowane w nowoczesnej technologii, z wysokiej jakości materiałów z elementami energooszczędnymi.

O wyjątkowych walorach lokalizacji świadczy łatwy dostęp do infrastruktury. W promieniu 1-2 km od osiedla znajdują się: szkoła podstawowa i hala sportowa, przychodnia lekarska, sklepy, restauracje, komunikacja miejska.

To realizacja marzeń o życiu w środku natury nieopodal stolicy. Kompleks domów w zabudowie szeregowej, zlokalizowany pośród wspaniałych świerków, prawie jak w lesie otoczonym dużymi sadami jabłkowymi.

Nowoczesne osiedle mieszkaniowe w Górze Kalwarii wyróżnia najwyższy poziom estetyki, funkcjonalność oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Nasze inwestycje cieszą się ogromną popularnością ze względu na poczucie bezpieczeństwa i prywatności, które zapewniają konstrukcje i rozmieszczenie budynków.

DO 15 PAŻDZIERNIKA 2020 r – RABATY! Termin zakończenia budowy IV kwartał 2020 r.
Osiedle Słoneczny Sad to kompleks szesnastu komfortowych domów wraz z prywatnymi strefami zieleni, które stanowią ogrody o zróżnicowanych wielkościach. Atrialny układ Osiedla Słoneczny Sad zapewnia mieszkańcom uczucie intymności i tak potrzebnej w dzisiejszych czasach izolacji. Centralny punkt osiedla stanowią ogrody z możliwością aranżacji tarasów. Dodatkowo w projekcie uwzględniono murowane ogrodzenie, którego celem jest oddzielenie się od sąsiadujących elementów kompleksu. Wewnętrzna część osiedla tworzy pełną zieleni i roślinności ekologiczną enklawę.

„Domy Wola Krobowska” wyróżnia nowatorska bryła, wysmakowany detal i czysty układ funkcjonalny. Szara kolorystyka projektu została złamana ciepłymi okładzinami drewnianymi, które występują w strefie wejściowej i balkonowej.

Osiedle składa się z kameralnych domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej w Solcu koło Piaseczna i Góry Kalwarii. Budynki w zabudowie szeregowej w stanie deweloperskim w cichej i spokojnej okolicy, idealnej na wypoczynek po pracy. Wokół niska zabudowa jednorodzinna i las, a przy tym bardzo dobry dojazd do Piaseczna, Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii. Funkcjonalny układ i nowoczesna bryła, a także tradycyjna technologia budowy i bardzo dobre materiały budowlane stanowią atut proponowanej inwestycji.
Termin zakończenia budowy III kwartał 2021 r.

Czytaj również: Róż – najmodniejszy kolor wnętrz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię