Półkolonie z rehabilitacją

0
823

Bezpłatne półkolonie z rehabilitacją wad postawy dla dzieci z klas 1-6.

Gmina Piaseczno przystąpiła do programu “Przyszłe pokolenia bez wad postawy” – profilaktyka i terapia chorób kręgosłupa u dzieci z województwa mazowieckiego. W ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej od 20 lipca do końca sierpnia w 4 szkołach SP 1, SP 5, SP Złotokłos i SP Józefosław będą prowadzone półkolonie dla dzieci z zajęciami z korekcji wad postawy.

– Odsetek dzieci, u których pojawiają się wady postawy, z każdym rokiem wzrasta. Niestety bierny tryb życia, w którym miejsce sportu, czy po prostu zabaw i aktywności na świeżym powietrzu, zastąpiły komputery, tablety, smartfony i telewizja ma swoje negatywne efekty – mówi Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak – Cieszę się, że program jest realizowany w naszej gminie, gdyż zapotrzebowanie na zajęcia korekcyjne dla dzieci jest duże. Wakacje to dobry czas na wypoczynek, ale również na pracę nad prawidłową sylwetką u dzieci – dodaje wiceburmistrz.

Zajęcia odbywają się w dwóch turach 8.30-12.30 lub 13.30-17.30.

W czasie pobytu dzieci odbywają zajęcia korekcyjne, a w przerwie doskonale bawią się podczas programu edukacyjnego MISJA NA MARSA/EUREKA – świat nauki i eksperymentów.

Każdego dnia dzieci mają zapewniony posiłek i zajęcia rekreacyjne.

Uczestnictwo w programie jest całkowicie bezpłatne.

Od końca czerwca do udziału w projekcie zgłosiło się i zostało przebadanych ponad 300 dzieci. Po diagnozie do udziału w zajęciach zakwalifikowanych zostało prawie 300 uczniów.

Rodziców, którzy zainteresowani są zbadaniem sylwetki swojego dziecka i dołączeniem go do programu prosimy o wypełnienie zgłoszenia na stronie www.akn.pl/piaseczno-kwp/ lub kontakt bezpośredni z biurem projektu, tel: 882 168 088, mail: .

– Podejmowane przez gminę działania profilaktyczne mają znaczenie, ale w głównej mierze to rodzice powinni zachęcać dzieci do ruchu i aktywności – tłumaczy wiceburmistrz – powinni wyznaczać limit godzin spędzanych przed ekranem telewizora czy komputera, jeśli to konieczne. Zadbać, by meble w pokoju ucznia były nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne i funkcjonalne, a tornistry i plecaki dopasowane do wzrostu ucznia i nieprzeładowane. Ważne również, by plecaki miały dwa ramiona pozwalające rozłożyć równomiernie obciążenie. Nie pozwólmy dziecku garbić się nad książką, czy talerzem, ani siedzieć z podwiniętą nogą. Powtarzane: „Siedź prosto!” jeszcze nikomu nie wyszło na złe, a wręcz odwrotnie! I… nie wypisujmy dzieciom zwolnienia z lekcji WF. Kiedyś to docenią – dodaje zastępca burmistrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię