Opiekun czy terapeuta – jaki zawód wybrać?

0
422

Skończyłeś szkołę średnią i zastanawiasz się, co dalej? Chcesz pracować w dobrym i potrzebnym zawodzie? A może chcesz zmienić profesję? Zapraszamy do Medycznej Szkoły Policealnej w Otwocku.

Kierunki medyczne, farmaceutyczne czy kosmetyczne nie tracą na popularności. To zawody o dużym zapotrzebowaniu, dzięki czemu absolwenci mogą liczyć nie tylko na dobrą pracę, ale też niemałą satysfakcję.

W naszej szkole szybko zdobędziesz zawód i możesz podjąć pracę jaką chcesz i gdzie chcesz. Szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną i rekreacyjną oraz doskonale przygotowaną kadrą pedagogiczną. Masz też szansę uzyskania rzetelnej i praktycznej wiedzy i umiejętności czyniącej cię pożądanym na europejskim rynku pracy.

Szkoła prowadzi zajęcia w systemie DZIENNYM, ZAOCZNYM i STACJONARNYM.

Szkoła jest PUBLICZNA – a więc BEZPŁATNA.

Po ukończeniu szkoły uczeń/słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły i przystępuje do egzaminu z przygotowania zawodowego. Uzyskanie tytułu zawodowego pozwala na podjęcie pracy nie tylko w Polsce, ale także w krajach UE – uczeń otrzymuje dyplom w języku polskim oraz suplement w języku polskim i angielskim.

Nauka obejmuje zajęcia teoretyczne, zajęcia praktyczne i praktykę zawodową.

Wszystkie pracownie w Medyku są przygotowane do prowadzenia zajęć w systemie zdalnym (online). Każda z nich jest wyposażona w: kamerkę i monitor interaktywny, laptop, ekran projekcyjny. Posiadamy również superszybkie wifi światłowodowe.

Oferujemy naukę na następujących kierunkach:

Świat jest radosny bo są na nim dzieci.
Te najmłodsze wymagają stałej opieki mamy lub Opiekunki dziecięcej. Kończąc kierunek Opiekunka dziecięca zdobędziesz uprawnienia do pracy w żłobku lub pokrewnej instytucji, przy okazji będziesz potrafiła w fachowy sposób zajmować się własnym dzieckiem.
Czas nauki: 2 lata (4 semestry)
Tryb nauki: dzienny

 • Opiekun medycznyOpiekun medyczny w sposób profesjonalny pomaga osobie chorej i niesamodzielnej zaspokoić jej podstawowe potrzeby życiowe. Rozpoznaje i rozwiązuje problemy opiekuńcze osoby chorej i niesamodzielnej w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku, wspiera nie tylko tę osobę, a także cały zespół opiekuńczo – terapeutyczny.​
  Czas nauki: 1 rok ( 2 semestry)
  Tryb nauki: dzienny lub stacjonarny
 • Terapeuta zajęciowy Pełni bardzo ważną rolę w zespole terapeutyczno-leczniczym, jego działania skierowane są na poprawę życia osób objętych terapią. Terapeuta zajęciowy zajmuje się prowadzeniem terapii poprzez odpowiednio dobrane zajęcia rehabilitacyjne, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu u pacjentów przewlekłych chorób i trwałego kalectwa oraz pomaga w przystosowaniu pacjenta do życia w świecie
  w nowy sposób.
  Czas nauki: 2 lata ( 4 semestry)
  Tryb nauki: stacjonarny

Rekrutacja już trwa!

Sprawdź również inne kierunki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię