Od młodzika do zawodnika

106

Akademia Piłkarska Progres Warszawa stawia na profesjonalny rozwój młodych piłkarzy. Zapewnia pełny cykl szkoleniowy dla dzieci, które pragną osiągnąć sukces na boisku.

Jesteśmy jedynym prywatnym klubem piłkarskim dla dzieci i młodzieży, który posiada własny kompleks boisk treningowych, w tym pełnowymiarowe boiska naturalne i sztuczne oraz piaskowe. Większość klubów korzysta z orlików lub wynajmuje miejsce na stadionie, a treningi odbywają się tylko na fragmencie boiska. My samodzielnie ustalamy grafik tak, by kolejne grupy mogły trenować w optymalnych dla rozwoju umiejętności warunkach z najnowocześniejszym sprzętem (np. Fitlight). Celem naszej Akademii jest umożliwienie najbardziej efektywnego rozwoju zawodnikom. Oferujemy zoptymalizowany cykl szkoleniowy oparty na periodyzacji taktycznej. Dbamy o wybitne jednostki podczas treningów indywidualnych. Trenujemy w małych grupach – 1 trener na 7 graczy. Nasi zawodnicy spotykają się na turniejach ogólnopolskich i zagranicznych, grają również w lidze MZPN. Przez 18 miesięcy drużyny z rocznika 2006 oraz z 2007 przegrały jedynie 3 mecze, odnosząc 50 zwycięstw; zajęliśmy 12. miejsce w br. na 64 najlepsze akademie w Europie w prestiżowym turnieju zagranicznym.

W przeciwieństwie do wielu klubów, które nie są w stanie zapewnić odpowiedniego rozwoju zawodnikom osiągającym 11-12 rok życia (przeważnie przez brak boiska), my bierzemy odpowiedzialność za rozwój naszego podopiecznego od malucha zainteresowanego grą w piłkę aż po wychowanie zawodnika, który znajdzie swoje miejsce w kadrze mazowieckiej. Około 60-70% naszych piłkarzy jest systematycznie powoływanych do reprezentacji Warszawy. To efekt pracy z wykwalifikowanymi trenerami w optymalnych warunkach, jakie oferuje nasze zaplecze sportowe. Jeśli Twoje dziecko marzy o karierze piłkarza, z nami ma największe szanse na sukces.