Od młodzika do zawodnika

0
409

Akademia Piłkarska Progres Warszawa stawia na profesjonalny rozwój młodych piłkarzy. Zapewnia pełny cykl szkoleniowy dla dzieci, które pragną osiągnąć sukces na boisku.

Jesteśmy jedynym prywatnym klubem piłkarskim dla dzieci i młodzieży, który posiada własny kompleks boisk treningowych, w tym pełnowymiarowe boiska naturalne i sztuczne oraz piaskowe. Większość klubów korzysta z orlików lub wynajmuje miejsce na stadionie, a treningi odbywają się tylko na fragmencie boiska. My samodzielnie ustalamy grafik tak, by kolejne grupy mogły trenować w optymalnych dla rozwoju umiejętności warunkach z najnowocześniejszym sprzętem (np. Fitlight). Celem naszej Akademii jest umożliwienie najbardziej efektywnego rozwoju zawodnikom. Oferujemy zoptymalizowany cykl szkoleniowy oparty na periodyzacji taktycznej. Dbamy o wybitne jednostki podczas treningów indywidualnych. Trenujemy w małych grupach – 1 trener na 7 graczy. Nasi zawodnicy spotykają się na turniejach ogólnopolskich i zagranicznych, grają również w lidze MZPN. Przez 18 miesięcy drużyny z rocznika 2006 oraz z 2007 przegrały jedynie 3 mecze, odnosząc 50 zwycięstw; zajęliśmy 12. miejsce w br. na 64 najlepsze akademie w Europie w prestiżowym turnieju zagranicznym.

W przeciwieństwie do wielu klubów, które nie są w stanie zapewnić odpowiedniego rozwoju zawodnikom osiągającym 11-12 rok życia (przeważnie przez brak boiska), my bierzemy odpowiedzialność za rozwój naszego podopiecznego od malucha zainteresowanego grą w piłkę aż po wychowanie zawodnika, który znajdzie swoje miejsce w kadrze mazowieckiej. Około 60-70% naszych piłkarzy jest systematycznie powoływanych do reprezentacji Warszawy. To efekt pracy z wykwalifikowanymi trenerami w optymalnych warunkach, jakie oferuje nasze zaplecze sportowe. Jeśli Twoje dziecko marzy o karierze piłkarza, z nami ma największe szanse na sukces.