Mieszkanie w centrum Warszawy czy dom na przedmieściach – co wybrać?

0
419

Każdy z nas szuka swojego miejsca na Ziemi i chociażby z tego powodu zakup nieruchomości jest jedną z najważniejszych decyzji, które podejmujemy w swoim życiu. Wybór ten nie jest dokonywany na co dzień, a jednocześnie jego skutek oddziałuje na nasz komfort oraz codzienne funkcjonowanie przez kilka kolejnych lat, a zazwyczaj do końca życia. Poszukujemy takiej inwestycji, w której po wprowadzeniu się będzie dla nas ostoją, do której z największą przyjemnością będziemy wracać po trudnym dniu wykonywania obowiązków. W trakcie przeglądania i porównywania poszczególnych, dostępnych na rynku nieruchomości, kierujemy się indywidualną listą wymagań. Jednak niejednokrotnie już wcześniej pojawia się dylemat – wybrać mieszkanie w centrum stolicy Warszawy, a może dom w Lesznowoli? Bardzo często ich cena jest zbliżona, a przecież charakterystyka jest zupełnie inna. Jak w takim razie podjąć odpowiednią decyzję i znaleźć miejsce, w którym zapragniemy zamieszkać?

Centrum tętniące życiem

Poszukując nieruchomości w centrum Warszawy, od razu rzuca się w oczy mnogość różnych mieszkań, a dokładniej budynków, w których się znajdują. Na portalach sprzedażowych możemy odnaleźć nowoczesne, wielopiętrowe apartamentowce, bloki rodem z PRL-u, ale także urokliwe kamienice. To, co je łączy to przede wszystkim wygoda wynikająca z lokalizacji. Wiąże się ona z możliwością szybkiego przemieszczenia się w dowolne miejsce miasta, ponieważ bardzo często tuż pod oknem znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. Zresztą to właśnie w ścisłym centrum znajdują się liczne biura, uczelnie wyższe, ale także instytucje kulturalne oraz lokale gastronomiczne. Z tego powodu na takie nieruchomości decydują się głównie młode osoby, którym zależy przede wszystkim na bogatym życiu towarzyskim. Jednak to, co jest zaletą dla jednych, może być wadą dla drugich. Powiedzenie „Warszawa nigdy nie śpi” nie wzięło się znikąd i opisuje to, co dzieje się w samym sercu miasta w szczególności w weekendy oraz latem. Jest także całkowitym przeciwieństwem tego, jak wygląda życie w domach na przedmieściach takich jak osiedle Mozaika. Ciągły hałas oraz tłumy są na dłuższą metę niezwykle męczące, tym bardziej że nie mamy na nie wpływu. Należy także pamiętać, że duża gęstość budynków oznacza mało przestrzeni na spacery z psem oraz niewielką ilość miejsc parkingowych, które nie należą do najtańszych.

Zielone przedmieścia

Szukając swojej wymarzonej nieruchomości, nie sposób jest pominąć domów znajdujące się w niedalekiej okolicy Warszawy. Proponują je firmy deweloperskie takie jak Gemma Inwestycje, realizując inwestycje w miejscowościach zapewniających dobry dojazd do Śródmieścia, a jednocześnie gwarantujących spokój. Dzięki takiemu połączeniu, wybierając jeden z domów w Lesznowoli, mamy możliwość zarówno korzystania z dobrodziejstw stolicy, jak i odpoczynku w sprzyjających do tego warunkach. Dojazd do miejsca pracy w większości przypadków nie przekracza pół godziny i można zdecydować się na własnych samochód lub na autobus komunikacji miejskiej. Należy także podkreślić bardzo dużą zaletę takiego rozwiązania, jaką jest posiadanie własnego ogródka. Jak podkreśla Gemma Inwestycje, zauważyliśmy je w trakcie pandemii, kiedy jesteśmy zmuszeni ograniczyć przebywanie poza domem. Ogródek to także szansa na realizowanie się w ogrodnictwie, spędzanie czasu na grillowaniu z przyjaciółmi czy zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu. Warto także zwrócić uwagę na to, że domy znajdujące się na przedmieściu mają większą powierzchnię niż mieszkania w centrum Warszawy. Daje to możliwość zaaranżowania wnętrz w pożądany sposób, zmieszczenie większej ilości rzeczy, a także swobodniejsze przemieszczanie się. Ze względu na charakterystykę domów na osiedlu Mozaika II decyduje się na nie wiele rodzin z dziećmi, którym zależy na poczuciu bezpieczeństwa oraz spokoju. O tym, czy jest to miejsce również dla ciebie, przekonasz się, sprawdzając informacje na stronie internetowej firmy deweloperskiej Gemma Inwestycje.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię