Licówki – sposób na piękny uśmiech

0
1887

Licówki to sposób na wyeliminowanie estetycznych niedoskonałości zębów.

Możemy za ich pomocą zmienić kolor zębów, wyregulować ich kształt, ustalić odpowiednią długość oraz odbudować ich brakujące fragmenty.

Są to bardzo cienkie płytki, najczęściej porcelanowe lub kompozytowe, mocowane na wargowej, tzw licowej, stronie zębów, za pomocą specjalnego cementu.

W gabinetach stomatologicznych stosuje się kilka rodzajów licówek: kompozytowe, ceramiczne oraz porcelanowe. Te ostatnie są najpopularniejsze, ale w tym artykule skupimy się na licówkach kompozytowych.

Licówki kompozytowe to ekspresowy sposób na korektę uśmiechu. Można je wykonać bezpośrednio w gabinecie, podczas jednej wizyty. Wymagają delikatnego szlifowania zęba, w przeciwieństwie do szlifowania zęba pod standardową koronę protetyczną.

Najczęstszymi wskazaniami do wykonania takiej odbudowy są :zamknięcie przerw między zębami, tzw. diastemy, korekta kształtu zęba a także zlikwidowanie przebarwień zęba. Często wykonuje się je wówczas gdy dochodzi do uszkodzenia tkanki zęba lub gdy nasze zęby wymagają odbudowy z powodu patologicznego starcia.

Licówki kompozytowe w porównaniu z ceramicznymi wykonuje się szybciej i są tańsze, natomiast łatwiej ulegają przebarwieniom. Co ważne, nie wymagają one dużej preparacji tkanek zębowych, dzięki czemu mogą być stosowane na zęby żywe, aby ochronić je przed nadwrażliwością.

Licówek nie mogą stosować osoby, które cierpią na choroby dziąseł oraz te, które mają bardzo zniszczone zęby.

A jaki jest efekt? Zniewalający uśmiech.

Zapraszamy STOMATOLOGIA KRÓLEWSKA 24, Konstancin-Jeziorna, tel.504 633 394

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię