Kiedy warto skorzystać z odtrucia organizmu po alkoholu?

0
264

Impreza miała trwać krótko, a jednak wracasz do domu nad ranem i już wiesz, że nie unikniesz porannego kaca? Co gorsza, czekają na Ciebie obowiązki w pracy, które nie mogą zaczekać, a Twoje samopoczucie jak tak złe, że nie masz siły wstać z łóżka?

Nie musisz męczyć się z objawami kaca – istnieje szybki i skuteczny sposób, by się ich pozbyć. Choć brzmi to, jak kolejna, niemożliwa do spełnienia obietnica, tym razem jest inaczej! Przeczytaj o zaletach odtrucia alkoholowego i przekonaj się, że kaca można wyleczyć!

Czym odtrucie alkoholowe za pomocą kroplówek różni się od domowych sposobów na kaca?

Każdy z nas z pewnością słyszał o co najmniej kilku cudownych sposobach na wyleczenie kaca. Woda z cytryną, wypicie klina czy może zjedzenie surowego jajka – niektóre metody lekko poprawiają samopoczucie na krótki czas, z kolei inne są wręcz szkodliwe. Wydawałoby się, że najskuteczniejszym sposobem na kaca jest dobre nawodnienie organizmu, pożywne śniadanie oraz kilkugodzinny odpoczynek. Okazuje się, że kroplówki na kaca przynoszą nieporównywalnie lepsze efekty w krótszym czasie.

Detoks alkoholowy dotychczas kojarzył się jedynie z ośrodkami odwykowymi i terapią leczenia uzależnień, jednak jego zastosowanie jest o wiele szersze. Podanie substancji odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu ma wiele zalet. Przede wszystkim omijamy ograniczenia wynikające z budowy i funkcjonowania układu pokarmowego, dlatego uzyskujemy całkowitą biodostępność podawanych związków. Co to oznacza? Ich działanie jest natychmiastowe, a pierwsze efekty odtrucia pojawiają się już po kilkudziesięciu minutach. Nie musisz marnować całego dnia na walkę z kacem – kompleksowe odtrucie alkoholowe postawi Cię na nogi już w godzinę!

Odtrucie alkoholowe zmniejsza szkodliwe działanie alkoholu na organizm

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), alkohol przyczynia się do rozwoju ponad 200 chorób i urazów. Związane jest to głównie z toksycznym wpływem etanolu i jego metabolitów na większość tkanek ludzkiego organizmu. Czy pijąc alkohol, można w jakikolwiek sposób zmniejszyć jego negatywny wpływ na zdrowie? Tak, wystarczy zadbać o odpowiednią podaż witamin, antyoksydantów i związków wspomagających regenerację.

Podstawą detoksu alkoholowego jest izotoniczny roztwór soli fizjologicznej, który zawiera glukozę, magnez oraz unikalną mieszankę elektrolitów. Odtrucie może być jednak uzupełnione o pewne związki prozdrowotne. Należy do nich między innymi:

  • witamina C;
  • kompleks witamin z grupy B;
  • koenzym Q10;
  • ornityna.

Detoks alkoholowy pozwala na zmniejszenie objawów zespołu abstynencyjnego

Na zespół abstynencyjny składa się szereg objawów psychofizycznych, które pojawiają się u uzależnionych osób w momencie nagłego odstawienia alkoholu lub drastycznego zmniejszenia jego dawki. Jego przebieg jest zazwyczaj bardzo podobny do kaca i obejmuje takie objawy jak: drżenia mięśni, nudności, ból głowy czy uczucie niepokoju. Złe samopoczucie może być bardzo silną pokusą, by sięgnąć po kolejną dawkę alkoholu, zwłaszcza u osób, które planują rozpocząć abstynencję. Odtrucie alkoholowe pozwala na wypłukanie z organizmu resztek alkoholu i jego metabolitów, a jednocześnie zmniejsza negatywne objawy odstawienia używki.

Czy detoks alkoholowy jest bezpieczny?

Odtrucie alkoholowe za pomocą kroplówek to procedura przebiegająca z przerwaniem ciągłości naskórka. Choć jest to relatywnie prosta czynność, zawsze istnieje ryzyko zakażenia drobnoustrojami, bądź uszkodzenia naczynia krwionośnego. Jest to powód, przez który detoks powinien być wykonywany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. Decydując się na odtrucie alkoholowe, upewnij się, że jest ono wykonywane przez lekarza, pielęgniarkę lub ratownika medycznego. Jedynie wtedy uzyskasz całkowitą pewność, że procedura podania kroplówki wykonana będzie zgodnie ze wszystkimi zasadami higieny i bezpieczeństwa. Detoks alkoholowy wykonany przez doświadczonych specjalistów jest w pełni bezpieczny.

Kac, odtrucie alkoholowe, detoks alkoholowy

Czytaj także: 100 dni solidarności – nowe wytyczne rządu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię