Karaoke, czyli zabawa dla całej rodziny

0
203

Śpiewać lubi każdy, choć prawie nikt nie chce być słyszanym, gdy to robi. Karaoke to zabawa, która potrafi jednak przekonać wiele osób do tego, że jednak nie śpiewają tak źle, jak im się wydaje. Jeszcze zabawniej jest z dziećmi, które często nie czują najmniejszego zawstydzenia, czym zarażają też dorosłych. Niezależnie od preferowanego repertuaru, każdy znajdzie coś dla siebie i w tym tkwi właśnie piękno karaoke. Potrzebny jednak jest dobry sprzęt. Jak go wybrać?

Karaoke – co będzie konieczne?

Dla rozpoczęcia zabawy będzie potrzebny podkład, ale o to nie ma co się martwić – na internecie można znaleźć miliony wersji instrumentalnych przeróżnych utworów. Oczywiście możliwe jest śpiewanie bez żadnego innego sprzętu oprócz głośników, ale przecież nagrywanie i odtwarzanie swoich wyczynów jest jedną z najzabawniejszych części całego przedsięwzięcia. Dla jednych będzie to okazja do schowania głowy w poduszkę, dla innych powód do dumy, a dla dzieci świetna zabawa i duże pokłady śmiechu.

Jaki mikrofon karaoke wybrać? Jest tutaj dużo opcji, które będą różnić się zarówno ceną, jakością wykonania, jak i przeznaczeniem. Warto przyjrzeć się im bliżej, aby zadecydować, który będzie najlepszą opcją.

Mikrofon – jaki wybrać?

Wszystko zależy od przeznaczenia. Inna opcja będzie idealna dla nagrywania śpiewu dorosłych osób, a inna dla dzieci. Dla najmłodszych można spotkać się z mikrofonami, które mają już w sobie wgrane kilka utworów, a do tego pozwalają na modulację głosu. Wszystko to sprawia, że zabawy nie ma końca. Warto jednak przyjrzeć się takim mikrofonom, które przydadzą się starszym, jak i młodszym wielbicielom śpiewu.

Mikrofony pojemnościowe i dynamiczne

Warto zacząć od mikrofonu pojemnościowego, znanego też jako mikrofon studyjny. Jest to rodzaj sprzętu o najwyższej jakości dźwięku, który potrzebuje dodatkowego zasilania. Wyposażony jest w ruchome membrany i stalowe klatki, które pracują pod napięciem polaryzującym, tworząc kondensator. Znaczy to tyle, że są bardzo czułe i mają szerokie pasmo przenoszenia. Jest to świetny wybór, jeśli chcemy nagrywać karaoke najwyższej jakości, jednak nie jest to rozwiązanie idealne do czystej zabawy w rodzinie. Tutaj lepiej sprawdzi się mikrofon dynamiczny.

Dynamiczny rodzaj mikrofonu ma bardzo prosty rodzaj budowy – to tylko membrana i cewka, które pod wpływem drgań i pola magnetycznego tworzą energię elektryczną o tej samej częstotliwości, co dochodzące do nich fale dźwiękowe. Między innymi z tego powodu mikrofon dynamiczny nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Jest to świetna opcja do domowej zabawy w karaoke, gdyż nie potrzeba wtedy idealnej jakości. Warto też wiedzieć, że są one dużo tańsze od ich studyjnych odpowiedników.

Mikrofony przewodowe i bezprzewodowe

Tutaj oczywiście nie ma co dużo mówić o zwycięzcy w kategorii domowego karaoke. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie mikrofon bezprzewodowy, który pozwoli na wczucie się w rolę frontmana rockowego zespołu zarówno przez rodziców, jak i dzieci. Podczas karaoke łatwo o zapomnienie się w śpiewie, szczególnie tyczy się to dzieci, które lubią tańczyć, gdy śpiewają – nietrudno wtedy o uszkodzenie okablowania. Bezprzewodowe mikrofony likwidują taką możliwość, zapewniając jednocześnie dobrą jakość dźwięku.

Jak widać, do dobrej zabawy w całej rodzinie nie potrzeba wiele – wystarczy prosty mikrofon, podkład i dużo powietrza w płucach. Karaoke to świetny sposób spędzenia wolnego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię