Jakie domy w Piasecznie sprzedają się najszybciej? Jakich nieruchomości szukają kupujący?

0
279

Nie bez powodu w 2010 roku magazyn „Forbes” uznał Piaseczno za najatrakcyjniejsze miasto dla biznesu. Sąsiedztwo Warszawy i nieruchomości tańsze nawet od kilkadziesiąt procent niż w stolicy to cechy Piaseczna, które także dzisiaj przykuwają uwagę i zagranicznych inwestorów, i osób poszukujących nowego domu. Jakie domy na sprzedać w Piasecznie cieszą się największą popularnością?

Domy w Piasecznie dla pracujących w stolicy

Piaseczno i mniejsze miejscowości powiatu piaseczyńskiego są atrakcyjne przede wszystkim ze względu na swoją lokalizację. Osoby, które na co dzień pracują albo uczą się w Warszawie, mogą liczyć na szybki dojazd z nowego domu w Piasecznie do stolicy.

Głównym połączeniem drogowym jest ulica Puławska, której bieg zaczyna się w okolicach rynku miejskiego w Piasecznie, a kończy na Mokotowie, czyli jednej z lewobrzeżnych dzielnic Warszawy. Nieruchomości położone w pobliżu ulicy Puławskiej w Piasecznie są zatem chętnie poszukiwane przez osoby, które w Piasecznie wypoczywają w tygodniu po pracy i nauce, a także w weekendy szukają wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku.

Dojazd samochodem to nie jedyna możliwość szybkiego dostania się do Warszawy. Na rynku nieruchomości za atrakcyjne uważa się też domy w Piasecznie, z których blisko do przystanków autobusów podmiejskich i do dworca kolejowego przy ul. Towarowej. Zarówno Warszawska Kolej Dojazdowa, jak i autobus są najchętniej wybieranym środkiem transportu przez starszych uczniów i studentów.

Domy na sprzedaż w Piasecznie dla miłośników przyrody

Dom w Piasecznie lub okolicach to nieruchomość poszukiwana przez tych, którzy uwielbiają spędzać czas na łonie natury. Piaseczno graniczy z największym rezerwatem leśnym w województwie mazowieckim. Las Kabacki, o którym mowa, porasta prawie 925 ha terenu. W kompleksie wyznaczono liczne trasy rowerowe i kilka ścieżek przyrodniczych. Korzystając ze szlaku dla kolarzy, można szybko i w pięknym otoczeniu dotrzeć jednośladem z Piaseczna czy pobliskiego Józefosławia do warszawskiej dzielnicy Ursynów.

W Internecie znajdziesz wiele domów na sprzedaż w Piasecznie, z których niedaleko do Lasu Kabackiego. Jeżeli szukasz zadrzewionej nieruchomości albo takiej położonej w bezpośrednim sąsiedztwie terenów leśnych, odszukaj domy w Piasecznie na morizon.pl. Szczególnie atrakcyjne są domy z rynku pierwotnego i wtórnego w Zalesiu Dolnym. Jeszcze na początku lat 50. Zalesie było odrębną miejscowością zaprojektowaną zgodnie z ideą miast ogrodów. Potem objęto ją granicami administracyjnymi Piaseczna, ale jej zielony charakter pozostał.

Jako miłośnik przyrody możesz poszukać też domu z ogrodem w Piasecznie, Józefosławiu czy Żabieńcu. Duża przestrzeń pełna pięknych roślin albo kilkudziesięcioletnich drzew to cechy wielu nieruchomości z rynku wtórnego. Z kolei dom w Piasecznie z rynku pierwotnego pozwala na dowolną aranżację otaczającego go terenu.

Przeprowadzka z Warszawy do Piaseczna to świetny pomysł na nową jakość rodzinnego życia. Dobrze rozwinięty transport zapewnia szybki dojazd do pracy i szkoły położonej w stolicy. Poza granicami administracyjnymi Warszawy nieruchomości są nawet o kilkadziesiąt procent tańsze. Z danych serwisu Morizon.pl ze stycznia 2022 r. wynika, że średnia cena domu w Piasecznie to 1,5 mln zł (6385 zł/m²).

Domy wolnostojące z dwudziestolecia międzywojennego czy szeregowiec zbudowany przy użyciu najnowszych technologii – w którym domu chcesz zamieszkać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię